درباره دانشگاه | رشته های تحصیلی | تقویم آموزشی
یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه


 

 

نام: جواد   نام خانوادگی: حدادنیا     تاریخ تولد: ۱۳۵۰

محل تولد: سبزوار     مدرک تحصیلی: دکتری    رشته:برق-الکترونیک

رتبه ی دانشگاهی: عضو هیأت علمی گروه مهندسی پزشکی – استادتمام (پروفسور)

وضعیت استخدامی: رسمی – قطعی

* * *

شناسه:

دکتر جواد حدادنیا تحصیلات مقدماتی خود را با رتبه های ممتاز در شهرستان سبزوار به پایان رسانید و در دوره دبیرستان در رشته ریاضی و فیزیک به عنوان نفر اول  المپیاد ریاضی در استان خراسان برگزیده شد. پایان دوره متوسطه وی در سال ۱۳۶۸ با ورود به دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران در رشته مهندسی برق-الکترونیک با رتبه ۲۸ منطقه یک در کنکور سراسری همزمان گردید.

دوران مهندسی الکترونیک را در دانشگاه امیر کبیر در سال ۱۳۷۲ با اخذ رتبه ی اول به پایان رسانید.

در کنکور سراسری کارشناسی ارشد نیز رتبه دوم در رشته برق را به دست آورد و با این که در کنکور سال ۱۳۷۲ در دانشکده فنی دانشگاه تهران پذیرفته شد اما به یمن رتبه اولی خود در دانشگاه صنعتی امیر کبیر و در رشته مهندسی برق-الکترونیک در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل داد؛ در این زمان پروژه فارغ التحصیلی وی در مقطع کارشناسی به عنوان پروژه برتر در تهران و در گرایش برق معرفی گردید.

در سال ۱۳۷۲ همچنین از دانشگاه پلی تکنیک فرانسه بورس تحصیلی برای مقطع دکتری دریافت نمود که از این بورس صرفنظر نمود و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل داد.

چاپ مقاله ای از وی در یکی از کنفرانس های IEEE منجر به دعوت وی از دانشگاه Omaha  در ایالت Nebraska از کشور امریکا گردید.

دکتر حدادنیا در سال ۱۳۸۱ با اخذ مدرک دکتری (Ph.D) در رشته برق –الکترونیک در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تربیت معلم سبزوار (حکیم سبزواری) مشغول به تدریس و پژوهش شد.

از وی آثار بسیاری در ژورنال های معتبر خارجی و همچنین کنفرانس های معتبر داخلی و خارجی به چاپ رسیده است که از آن جمله می توان به چاپ ۷۰ مقاله در ژورنال های معتبر(ISI )اشاره نمود، همچنین بیش از ۱۱۰ اثر در کنفرانس هایی که عموما IEEE می باشند به چاپ رسیده است چاپ ۵ عنوان کتاب از وی نیز افزون بر اثار وی می باشد. یکی از کتاب های ایشان به زبان انگلیسی توسط انتشارات بین المللی به چاپ رسیده و مورد توجه جوامع علمی قرار گرفته است.

وی همچنین در بیش از ۱۵ طرح پژوهشی که اکثرا جنبه ی طرح های ملی را داشته اند به عنوان مجری طرح فعالیت داشته است، طرح های ارتباط با صنعت وی در دانشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

ایشان عضو انجمن IEEE, SPIE, (انجمن مهندسان Photo Optical امریکا )IEICE (انیستیتو الکترونیک اطلاعات و مخابرات ژاپن ) و انجمن بینایی ماشین ایران نیز هست.

در سال های ۱۳۸۲ و ۱۳۸۳ و از ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۲ دکتر حدادنیا به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه تربیت معلم سبزوار (حکیم سبزواری) برگزیده شد و همچنین در جشنواره بین المللی فردوسی در سال های ۱۳۸۳ و ۱۳۹۰ رتبه اول را در بین طرح های پژوهشی گروه فنی و مهندسی و در جشنواره فوق در سال ۱۳۸۴ نیز به عنوان پژوهشگر برتر بر گزیده شد.

از افتخارات دیگر دکتر حدادنیا؛ انتخاب ایشان در سال ۱۳۸۴ به عنوان پژوهشگر برتر توسط وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و همچنین انجام طرح تحقیقاتی ساخت سیستم اسکادای ملی می باشد.

ایشان به عنوان عضو هیأت علمی گروه مهندسی پزشکی در دانشگاه حکیم سبزواری مشغول به کار می باشد و همچنین در سمت های مدیر گروه برق، مدیر گروه مهندسی پزشکی، رئیس دانشکده فنی و مهندسی، مدیر فناوری اطلاعات و معاون پژوهشی و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه حکیم سبزواری و مدتی نیز به عنوان اولین معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار(از اواخر سال ۹۱) فعالیت و همچنین راه اندازی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار را برعهده داشته است. ایشان هم چنین عضویت هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی سبزوار را در کارنامه خود دارا می باشد.

دکتر جواد حدادنیا به عنوان مشاور تخصصی در امور هوشمندسازی شبکه های برق در وزارت نیرو و شرکت های تخصصی توانیر می باشد.

فعالیت های علمی-پژوهشی و سابقه مدیریتی دکتر جواد حدادنیا در یک نگاه 

***