درباره دانشگاه | رشته های تحصیلی | تقویم آموزشی
پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه


SONY DSC  
     
 

نام: جواد   نام خانوادگي: حدادنيا     تاريخ تولد: 1350

محل تولد: سبزوار     مدرك تحصيلي: دكتري    رشته:برق-الکترونيک

رتبه ي دانشگاهي: عضو هيأت علمي گروه مهندسي پزشکي – دانشيار

وضعيت استخدامي: رسمي – قطعي

* * *

شناسه:

دکتر جواد حداد نیا تحصیلات مقدماتی خود را با رتبه های ممتاز در شهرستان سبزوار به پایان رسانید و در دوره دبیرستان در رشته رياضي و فيزيک به عنوان نفر اول  المپیاد ریاضی در استان خراسان برگزیده شد. پایان دوره متوسطه وی در سال 1368 با ورود به دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران در رشته مهندسی برق-الکترونیک با رتبه 28 منطقه یک در کنکور سراسری همزمان گردید.

-

دوران مهندسی الکترونیک را در دانشگاه امیر کبیر در سال 1372 با اخذ رتبه ی اول به پایان رسانید.

در کنکور سراسری کارشناسي ارشد نیز رتبه دوم در رشته برق را به دست آورد و با این که در کنکور سال 1372 در دانشکده فنی دانشگاه تهران پذیرفته شد اما به یمن رتبه اولی خود در دانشگاه صنعتی امیر کبیر و در رشته مهندسی برق-الکترونیک در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل داد؛ در این زمان پروژه فارغ التحصیلی وی در مقطع کارشناسی به عنوان پروژه برتر در تهران و در گرایش برق معرفی گردید.

-

در سال 1372 همچنین از دانشگاه پلی تکنیک فرانسه بورس تحصیلی برای مقطع دکتری دریافت نمود که از این بورس صرفنظر نمود و در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل داد.

چاپ مقاله ای از وی در یکی از کنفرانس های IEEE منجر به دعوت وی از دانشگاه Omaha  در ایالت Nebraska از کشور امریکا گردید.

-

دکتر حدادنیا در سال 1381 با اخذ مدرک دکتری (Ph.D) در رشته برق –الکترونیک در دانشکده فني و مهندسی دانشگاه تربيت معلم سبزوار (حکيم سبزواري) مشغول به تدریس و پژوهش شد.

-

از وی آثار بسیاری در ژورنال های معتبر خارجی و همچنین کنفرانس های معتبر داخلی و خارجی به چاپ رسیده است که از آن جمله می توان به چاپ 42 مقاله در ژورنال های معتبر(ISI )اشاره نمود، همچنین بیش از 110 اثر در کنفرانس هایی که عموما IEEE می باشند به چاپ رسیده است چاپ 3 کتاب از وی نیز افزون بر اثار وی می باشد.

-

وی همچنین در بیش از 15 طرح پژوهشی که اکثرا جنبه ی طرح های ملي را داشته اند به عنوان مجری طرح فعالیت داشته است، طرح های ارتباط با صنعت وی در دانشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

ايشان عضو انجمن IEEE, SPIE, (انجمن مهندسان Photo Optical امریکا )IEICE (انیستیتو الکترونیک اطلاعات و مخابرات ژاپن ) و انجمن بينايي ماشين ايران نيز هست.

-

در سالهای 1382 و 1383 و از 1386 تا 1392 دکتر حدادنیا به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه تربيت معلم سبزوار (حکيم سبزواري) برگزیده شد و همچنین در جشنواره  بین المللی فردوسی در سال هاي 1383 و 1390 رتبه اول را در بین طرح های پژوهشی گروه فنی و مهندسی  و در جشنواره فوق در سال 1384 نيز به عنوان پژوهشگر برتر بر گزیده شد.

از افتخارات دیگر دکتر حدادنیا؛ انتخاب ایشان در سال 1384 به عنوان پژوهشگر برتر توسط وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و همچنين انجام طرح تحقيقاتي ساخت سيستم اسکاداي ملي می باشد.

-

ایشان به عنوان عضو هیأت علمی گروه مهندسي پزشکي در دانشگاه حکيم سبزواري مشغول به کار می باشد و همچنین در سمت های مدیر گروه برق، مدير گروه مهندسي پزشکي، رئیس دانشکده فنی و مهندسی، مدیر فناوری اطلاعات و معاون پژوهشی و معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي در دانشگاه حکيم سبزواري و مدتي نيز به عنوان اولين معاون تحقيقات و فناوري دانشگاه علوم پزشکي سبزوار(از اواخر سال 91) فعالیت و همچنين راه اندازي دانشگاه فناوري هاي نوين سبزوار را برعهده داشته است. ايشان هم اکنون نيز به عنوان عضو هيأت امناي دانشگاه علوم پزشکي سبزوار مي باشند.

دکتر جواد حدادنيا به عنوان مشاور تخصصی در امور اتو ماسیون شبکه های توزیع برق در وزارت نیرو و شرکت ها ی تخصصی توانیر و عضو کمیته تحقیقات شرکت توزیع برق استان خراسان رضوی نیز می باشد.

فعاليت هاي علمي-پژوهشي و سابقه مديريتي دکتر جواد حدادنيا در يک نگاه 

***