Cisco


 

 

 

در حال حاظر سیسکو در 150کشور دنیا مرکزهای آموزشی به منظور تعلیم افراد برای طراحی ونگهداری شبکه های کامپیوتری تأسیس کرده است. سیسکو مدارکی را برای متخصصین در زمینه های مختلف شبکه ارائه می کند که شامل :
CCSI(آموزش دهنده ی سیستم های سیسکو) و CCNA (همکار شبکه سیسکو) و CCDA(همکار طراحی سیسکو) ، CCDA(همکار طراحی سیسکو) ، CCVP(حرفه ای تلفن اینترنت سیسکو) ،CCSP(حرفه ای امنیت سیسکو) ، CCIP(حرفه ای شبکه بندی سیسکو) ، CCDP(حرفه ای طراحی سیسکو) ، CCNP(حرفه ای شبکه سیسکو) ، CCIE(متخصص شبکه بندی)

 

سیسکو اولین شرکتی بود که Routerچندپروتکل تولید می کرد که اجازه ی ارتباط بین پروتکل های مختلف شبکه را می دهد.امروزه بزرگترین روترهای Cisco طراحی شده اند تا بسته هایIP و فریمهای MPLSرا هدایت کنند.

 

از جمله پرکاربرد ترین دوره های سیسکو در کشور که بازار کار عالی دارد می توان به CCNA و CCNP  اشاره کرد. دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه حکیم سبزواری در حال حاضر این دوره ها همراه با متدها و قلق های نوین بازاری که کارشناسان این مجموعه به صورت تجربی کسب کرده اند همراه با  Runکردن انواع سناریوهای عملی و کاربردی ارائه می دهد.در دوره ی CCNA که پایه ی سیسکو و یکی از کاربردی ترین دوره های سیسکو می باشد افراد با پیکره بندی تجهیزات سخت افزاری تحت شبکه از قبیل سوئیچ و روتر و امنیت آشنا می شوند.پس از گذراندن دوره یCCNAافراد با پیگره بندی شبکه های LAN,WAN در ابعاد کوچک و متوسط پیداخواهند کرد.به دلیل فروش بالای تجهیزات سیسکو در چند سال اخیر در کشور ایران و استفاده ی بالا در صنعت شبکه ی کشور در حال حاضر بازار کار بسیار بزرگ و گسترده ای با حقوق و مزایای عالی در شرکت های خصوصی، دولتی برای فارغ التحصیلان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه حکیم سبزواری رشته ی CCNAاز سیسکو وجود دارد.

 

آموزش سیسکو

 

آموزش سیسکو و کلا دوره های آموزشی شرکت سیسکو، معمولا به راه اندازی شبکه های کامپیوتری در بستر سخت افزاری می پردازند. طراحی شماتیک و ساختاربندی فیزیکی شبکه و تنظیم و راه اندازی و نگهداری روترها و سوئیچ های سیسکو از مباحث مهم این دوره های آموزشی هستند.

در حال حاضر بازار کار بسیار خوبی برای متخصصینی که به مباحث سیسکو آشنایی یا تسلط دارند در ایران و کل دنیا وجود دارد. بر طبق آمارهای جهانی در سالهای اخیر رشته های سیسکو و مایکروسافت و کلا آموزش شبکه رتبه نخست را در مشاغل پر درآمد داشته اند. در ایران نیز به دلیل محدود بودن متخصصین سیسکو ، این رشته و مهارت ، مورد علاقه اکثر دانشجویانی که فارغ التحصیل شده اند یا در شرف فارغ التحصیلی هستند و دغدغه پیدا کردن شغل مناسب دارند قرار گرفته است. تقریبا اکثر کسانی که این دوره ها را حداقل تا پایان دوره CCNP گذرانده اند جذب مشاغل و شرکتهای بزرگ و رو به رشد می شوند.

 

مشاغل دوره:

داشتن مدرک دوره CCNA از عصر شبکه به شما این اطمینان را می دهد که در انواع شرکت های سرویس دهنده اینترنتی (ISP) بتوانید مشغول به کار شوید و یا در صورت تمایل به استخدام در تیم فنی فناوری اطلاعات یک نهاد دولتی و یا خصوصی، پستی را برای خود کسب نمائید.

 

دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه حکیم سبزواری با توجه به دانش و تجربه افراد متخصص در زمینه شبکه های سیسکو دوره های زیر را طبق سرفصل های استاندارد این شرکت برگزار می کند:

 

  1. CCNA R&S
  2. CCNP Route
  3. CCNP Switch

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برگزاری دوره و ثبت نام با شماره 44012856 – 051 (مرکز دوره های آزاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه حکیم سبزواری)تماس بگیرید.