آزمایشگاه مدار مجتمع


آزمایشگاه مدارمجتمع خطی یکی از آزمایشگاه های گروه مهندسی برق می باشد. در این آزمایشگاه  بطور موثر شش میز کار وجود دارد که 12 داشجو در یک زمان قادر به انجام آزمایش می باشد.

در این آزمایشگاه واحد های عملی چون آزمایشگاه مدار منطقی بر اساس fpga و آزمایشگاه ریز پردانزنده , آزمایشگاه مدار های مجتمع خطی که از سری دروس عملی دوره کارشناسی مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر می باشد را ارائه می دهد.برد های آموزشی موجود شامل برد آموزشی fpga می باشد که از سری سوئیچ های قابل برنامه ریزی altera در ساخت آن استفاده شده که توسط  نرم افزار max-pluseII قابل برنامه ریزی می باشند. که کاربر توسط این برد قادر به طراحی و تست مدارهای پیچیده ای خواهد بود.

برد آموزشی ریز پردازنده موجود کاربر را از هرگونه امکانات جانبی جهت ساخت مدار سخت افزاری در حد آزمایشگاه ریز پردازنده برای هر نوع میکروکنترلی بی نیاز می سازد.بطور کل هر میز کار شامل تجهیزاتی از قبیل  اسیلوسکوپ ، منبع تغذیه ، فانکشن ژنراتور ، برد FPGA ، برد MICRO CONTROLLER و یک دستگاه سیستم کامپیوتر می باشد. فضای فیزیکی این آزمایشگاه حدود 110 متر مربع می باشد که با توجه به چیدمان میز های کار فضای کافی برای انجام آزمایش در اختیار کاربران قرار می گیرد.