آزمایشگاه مدارها و سیستم های الکترونیکی


آزمایشگاه مدارها و سیستم های الکترونیکی


آزمایشگاه مدارها و سیستم های الکترونیکی یکی از آزمایشگاه های گروه مهندسی برق می باشد. در این آزمایشگاه  بطور موثر شش میز کار وجود دارد که 12 دانشجو در یک زمان قادر به انجام آزمایش می باشد.

در این آزمایشگاه واحد های عملی چون آزمایشگاه مدار منطقی بر اساس FPGA و آزمایشگاه ریز پردانزنده , آزمایشگاه مدار های مجتمع خطی که از سری دروس عملی دوره کارشناسی مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر می باشد را ارائه می دهد. برد های آموزشی موجود شامل برد آموزشی fpga می باشد که از سری سوئیچ های قابل برنامه ریزی altera در ساخت آن استفاده شده که توسط  نرم افزار max-pluseII قابل برنامه ریزی می باشند. که کاربر توسط این برد قادر به طراحی و تست مدارهای پیچیده ای خواهد بود.

برد آموزشی ریز پردازنده موجود کاربر را از هرگونه امکانات جانبی جهت ساخت مدار سخت افزاری در حد آزمایشگاه ریز پردازنده برای هر نوع میکروکنترلی بی نیاز می سازد.بطور کل هر میز کار شامل تجهیزاتی از قبیل  اسیلوسکوپ ، منبع تغذیه ، فانکشن ژنراتور ، برد FPGA ، برد MICRO CONTROLLER و یک دستگاه سیستم کامپیوتر می باشد. فضای فیزیکی این آزمایشگاه حدود 110 متر مربع می باشد که با توجه به چیدمان میز های کار فضای کافی برای انجام آزمایش در اختیار کاربران قرار می گیرد.


 

 

آزمايشگاه طراحي مدار مجتمع (VLSI)

سرپرست آزمايشگاه: دکتر مجيد بقايي نژاد
رسالت: 

همکاران فعال در اين آزمايشگاه:

  1. دکتر مجید بقایی نژاد
  2. دکتر محمدهادی شاهرخ آبادی

دانشجويان فعال در اين آزمايشگاه:

1.

2.

  ليست پروژه هاي تحقيقاتي در حال اجرا و يا خاتمه يافته:

1.

2.

 

نمونه هايي از ژورنال هاي چاپ شده مستخرج از پروژه هاي تحقيقاتي  انجام گرفته در آزمايشگاه:

1.

2.