برنامه نویسی اندروید

 

شاید کمتر کسی با سیستم عامل اندروید و قابلیت های قدرتمند آن آشنا نباشد. طبق آخرین تحقیقات صورت گرفته سیستم عامل اندروید توانسته است ۸۱.۲ درصد از بازار جهانی گوشی های هوشمند را در اختیار بگیرد و مطمئنا این آمار در چند سال آینده افزایش خواهد یافت. اندروید، یک سیستم عامل متن باز است و توسعه دهندگان توانایی دسترسی به کدهای منبع آن را دارند. لینوکس، هسته ی این سیستم عامل است و اندروید قابلیت های قدرتمند و امنیت بالای خود را از لینوکس به ارث برده است. قیمت مناسب اسمارت فون ها و تبلت های اندرویدی، باعث افزایش روز افزون کاربرانش شده است، با توجه به این موضوع، مسلما تقاضا برای سفارش اپلیکیشن های اندروید بالا می رود و یک بازار کار خوب برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان آن به وجود می آید.

 

دوره متخصص اندروید چیست؟

به طور ساده این دوره آموزشی یک  فرآیند است. فرآیندی برای تبدیل شدن به برنامه نویسی با مهارت بسیار بالا در زمینه برنامه نویسی اندروید.

 

چرا در این دوره شرکت کنم؟

همه ی ما در زندگی رویاهایی در ذهن خود داریم. رویاهایی متفاوت از یکدیگر. شاید رویای شما این باشد که از ایده ی خود اپلیکیشنی بسازید وتبدیل به یک میلیاردر  جوان شوید. یا شاید می خواهید برنامه نویسی ماهر شوید که حقوق ماهیانه شما بالاتر از ماهی ۵ میلیون تومان باشد. اگر این شاید ها واقعیت داشته باشند٬ این دوره مناسب شماست.

 

درآمد یک برنامه نویس اندروید چقدر هست؟

درآمد برنامه نویس اندروید به پارامتر های مختلفی از جمله مهارت و تجربه برنامه نویس٬ موقعیت جغرافیایی و نوع فعالیت دارد. برنامه نویس اندروید برای رسیدن به درآمد ۳ راه پیش رو خواهد داشت:

 • راه اندازی استارتاپ برای ایجاد محصولی جدید
 • فعالیت در شرکت های مختلف به عنوان برنامه نویس اندروید یا مشاوره
 • قراردادهای پروژه ای با افراد یا شرکت های مختلف (Freelance)

آمارهای زیر نشان دهنده میزان حقوق برنامه نویسان اندروید در کشورهای مختلف جهان است.

اولین آمار مربوط به کشور عزیزمان ایران است. این نمودار براساس حقوق ماهیانه می باشد. از انجایی که آمارهایی از این نوع در کشورمان موجود نیست٬ اطلاعات آورده شده بر أساس تجربیات و تحقیقات مختلف می باشد. ممکن است اشخاصی از این اعداد پایین تر یا بالاتر دریافت کنند ولی رنج کلی به این شکل می باشد.

 

آمار بعدی حقوق دریافتی برنامه نویسان اندروید در گوگل می باشد. این آمار از سایت glassdoor تهیه شده که معتبر ترین سایت در زمینه محاسبه دستمزد مشاغل مختلف است. نکته قابل توجه این است که آمار زیر مربوط به برنامه نویسان اندروید در مقطع متوسطه می باشد و برنامه نویسان ارشد (Senior) مبلغی ما بین ۱۲۲ تا ۱۶۵ هزار دلار دریافت می کنند که مبلغی بسیار قابل توجه است. لازم به ذکر است که این اعداد بدون در نظر گرفتن پاداش های مختلف هستند و مبلغ دریافتی از این ها هم بالاتر خواهد بود.

 

 

آمار زیر مربوط به متوسط حقوق دریافتی سالیانه برنامه نویسان اندروید ( متوسطه) در آمریکا می باشد.

 

 

اما در آخر برای مقایسه میزان حقوق دریافتی برنامه نویس  phpرا با برنامه نویس اندروید مشاهده کنید. اختلاف درآمد برنامه نویس اندروید php کاملا مشهود است به طوری که اگر حداکثر دریافتی هر کدام را در نظر بگیریم، تقریبا برنامه نویس اندروید دو برابر برنامه نویس php دریافت می کند.

 

 

مهارت ها و توانایی های ویژه دانشجویان در انتهای دوره

در صورتی که دانشجویان این دوره پشتکار و انگیزه کافی را داشته باشند، جلسات دوره را به صورت منظم شرکت نمایند و به تمرین ها و آزمون های دوره در موعد مقرر پاسخگو باشند ما تضمین می کنیم که در پایان دوره این عزیزان توانایی های ویژه زیر را خواهند داشت :

 • توانایی پیاده سازی صفر تا صد اپلیکیشن های فروشگاهی با درگاه پرداخت بانکی
 • توانایی پیاده سازی سایت و پلاگین نویسی وردپرس برای ایجاد سرویس های مورد نیاز اپ
 • توانایی پیاده سازی اپلیکیشن های خبری به همراه تبلیغات درون برنامه ای
 • توانایی پیاده سازی بازی ها و اپلیکیشن های دارای سرویس پرداخت درون برنامه ای کافه بازار
 • توانایی پیاده سازی اپلیکیشن های با قابلیت پرداخت درون برنامه ای کافه بازار
 • توانایی پیاده سازی اپلیکیشن های نقشه محور با Google Map
 • توانایی پیاده سازی اپلیکیشن های مدیا محور ( پخش موسیقی و ویدیو )
 • توانایی پیاده سازی مفاهیم متریال دیزاین در رابط کاربری
 • توانایی استفاده از سرویس های آنالیتیکس در اپلیکیشن برای شناخت بیشتر کاربران و مشتریان
 • توانایی تولید اپلیکیشن های چند زبانه
 • تونایی انتشار اپ در بازار و پلی استور
 • توانایی کار با دوربین و بلوتوث دستگاه های اندرویدی