معرفی اجمالی دانشکده

دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر از سال ۱۳۷۶ در مقطع کاردانی الکترونیک با ظرفیت ۴۰ نفردانشجو و یک عضو هیات علمی تمام وقت و چند استاد مدعو شروع به کار کرد.از آن پس به تدریج با جذب هیات علمی و راه اندازی آزمایشگاه های تخصصی و در قالب چند گروه آموزشی رشد پیدا کرد.هم اکنون دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دارای چهار گروه آموزشی مهندسی برق – مهندسی کامپیوتر و مهندسی مکاترونیک و مهندسی پزشکی می باشد . که تعداد یازده نفر در گروه مهندسی برق عضو هیات علمی مشغول به خدمت می باشند . گروه مهندسی کامپیوتر دارای چهار عضو هیات علمی و گروه مهندسی مکاترونیک و مهندسی پزشکی نیزتعداد هفت نفر عضو هیات علمی دارد . که در مجموع 22 نفر عضو هیات علمی دارد. این دانشکده نیز تعداد بیش از 10 عضو حق التدریس دارد.

ترتیب راه اندازی آزمایشگاه ها:

سال ۱۳۷۷ آزمایشگاه مدار و اندازه گیری

سال ۱۳۸۳ آزمایشگاه دیجیتال و اتاق پروژه

سال ۱۳۸۴ آزمایشگاه های کنترل، اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق

سال ۱۳۸۵ آزمایشگاه مدارهای مخابراتی و ماشین های الکتریکی

سال ۱۳۸۷ آزمایشگاه مدارمجتمع خطی (vlsi)  آزمایشگاه پردازش تصویر.

و پس آن به ترتیب آزمایشگاههای سیستم های کنترل خطی ؛ میکروپروسسور و آزمایشگاه های پژوهشی تله متری ؛ سیستمهای الکترونیکی ؛ پردازش تصویر راه اندازی گردید .

کارگاه شبکه های کامپیوتری و کارگاه نرم افزار نیز در گروه مهندسی کامپیوتر به بهره برداری رسید.

دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در سال 1388 به استقلال رسید.

این دانشکده در سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو دارد. دانشکده مهندسی برق در رشته های مهندسی پزشکی (کارشناسی ارشد و دکتری)، مهندسی برق – الکترونیک(کارشناسی، ارشد و دکتری ) ؛  مهندسی کامپیوتر (کارشناسی) و مهندسی مکاترونیک (کارشناسی و ارشد) بالغ بر   ۱۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی و تعداد 200 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و 20 دانشجوی در مقطع دکتری دارد.

از ابتدای تاسیس تا کنون آقایان دکتر علیرضا ثنایی سبزوار، دکتر مجید بقایی و دکتر رضا روشنفکر  ریاست دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر را بر عهده داشته اند.

در حال حاضر جناب آقای دکتر رحیم ایلدرآبادی مدیریت گروه مهندسی برق، سرکار خانم دکتر مینا مسعودی فر مدیریت گروه مهندسی کامپیوتر و جناب آقای دکتر احمد حاجی پور مدیریت گروه مهندسی مکاترونیک را بر عهده دارند. این دانشکده در حال حاضر با انجام پروزه های ارتباط با صنعت سر آمد دانشگاه در انجام این گونه پروژه ها می باشد. انجام پروژه های ملی توسط اعضاء این گروه از افتخارات دانشگاه است.

افتتاح دفتر صنایع در این دانشکده از دیگر نشانه های همکاری دانشکده با صنعت می باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *