معرفی اجمالی دانشکده


گروه مهندسی برق از سال ۱۳۷۶ در مقطع کاردانی الکترونیک با ظرفیت ۴۰ نفردانشجو و یک عضو هیات علمی تمام وقت و چند استاد مدعو شروع به کار کرد.از آن پس به تدریج با جذب هیات علمی و راه اندازی آزمایشگاه های تخصصی این گروه رشد پیدا کرد.هم اکنون گروه مهندسی برق ۸ نفر عضو هیات علمی تمام وقت دارد. و بیش از 10 عضو حق التدریس دارد.

 

ترتیب راه اندازی آزمایشگاه ها:

سال ۱۳۷۷ آزمایشگاه مدار و اندازه گیری

سال ۱۳۸۳ آزمایشگاه دیجیتال و اتاق پروژه

سال ۱۳۸۴ آزمایشگاه های کنترل , اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق

سال ۱۳۸۵ آزمایشگاه مدارهای مخابراتی و ماشین های الکتریکی

سال ۱۳۸۷ آزمایشگاه مدارمجتمع خطی (vlsi) و آزمایشگاه پردازش تصویر.

 

دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در سال 1388 به استقلال رسید.


این دانشکده در سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو دارد. دانشکده مهندسی برق در رشته های مهندسی برق – الکترونیک(کارشناسی – ارشد و دکتری ), مهندسی برق -فدرت(کارشناسی), مهندسی کامپیوتر- سخت افزار (کارشناسی), کارشناسی مکاترونیک و ارشد مهندسی پزشکی بالغ بر   ۱۰۰۰ دانشجو دارد.

از ابتدای تاسیس تا کنون آقایان دکتر علیرضا ثنایی سبزوار و دکتر مجید بقایی  ریاست دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر را بر عهده داشته اند.

در حال حاضر آقای دکتر مهدی صمدی مدیریت گروه مهندسی برق,آقای دکتر جواد حدادنیا مدیریت گروه مهندسی پزشکی, آقای دکتر احمد حاجی پور مدیریت گروه مکاترونیک و مهندسی کامپیوتر را بر عهده دارند. این دانشکده در حال حاضر با انجام پروزه های ارتباط با صنعت سر آمد دانشگاه در انجام این گونه پروژه ها می باشد. انجام پروژه های ملی توسط اعضاء این گروه از افتخارات دانشگاه است.