آغاز ماه مهر،با مهم ترین رویداد تاریخ بشریت مقارن شده است که در محیط های آموزشی و علمی پرداختن به این مقوله و ارج نهادن به ارزش های ماه محرم و هفته دفاع مقدس،مهم ترین و از الزامی ترین فعالیت ها بشمار می آید.

مدیرفرهنگی دانشگاه حکیم ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام عذاداری سیدالشهدا(ع) و شروع جاودانگی  غیور مردان سرزمین مان ایران، انسانیت، شرافت، عزت و آزادگی را،آموزه ای بازمانده از قیام عاشورا بیان کرد و گفت:خوشبختانه دانشجویان در راستای این  ارزش های انقلابی تا کنون گام های موثری برداشته اند.که می توان به اردوهای جهادی،راهیان نور،برپایی نمایشگاه ها و محافل کتاب خوانی و کرسی های آزاداندیشی اشاره کرد.

دکترشادنیا، در ادامه افزود: ما برای اعتلای دین و ماندگاری انقلاب در کنار دانشجویانی هستیم که علاوه بر آینده علمی، سازنده آینده تاریخی کشور هستند که می توانیم با تلاش و استفاده از رهنمود های قانون و  اسلام در تمامی عرصه ها،انتقال دهنده پیام جهانی امام حسین (ع) باشیم.

وی  آمادگی حوزه فرهنگی و اجتماعی را از طرح و ایده های دانشجویی در راستای موازین مورد نظر دانشگاه و جامعه اعلام کرد و گفت:ما آماده‌ایم در هر عرصه‌ای در کنار دانشجویان باشیم تا بتوانیم با کمک یکدیگر و استفاده از توان و ظرفیت های موجود به بهترین و اصلی ترین جایگاه های علمی دست پیدا کنیم.