به گزارش ایرنا از مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای ،اغلب کاربران IEبا موعد قطع پشتیبانی که مایکروسافت در ماه اوت گذشته اعلام کرده بود مواجه خواهند شد.
پس از ۱۲ ژانویه ۲۰۱۶، مایکروسافت صرفاً IE9 را روی سیستم های ویندوز ویستا و ویندوز سرور ۲۰۰۸، IE10 را روی سیستم های ویندوز سرور ۲۰۱۲ و IE11 را روی سیستم های ویندوز ۷، ویندوز ۸٫۱، ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2 و ویندوز سرور ۲۰۱۲ R2 پشتیبانی خواهد کرد.
IE7 و IE8 به طور کامل از پشتیبانی خارج خواهند شد (IE6 نیز در ماه جولای و همزمان با قطع پشتیبانی از ویندوز سرور ۲۰۰۳ از گروه محصولات در حال پشتیبانی مایکروسافت خارج خواهد شد)، اما بقیه نسخه های این مرورگر بر روی نسخه های خاص ویندوز همچنان اصلاحیه دریافت خواهند کرد.
نسخه های خارج از پشتیبانی IE همچنان کار خواهند کرد، ولی مایکروسافت پشتیبانی فنی و ارائه اصلاحیه های امنیتی برای این برنامه ها را قطع خواهد کرد.
به گزارش شرکت تحلیل وب Net Applications، این نسخه های IE در ماه فوریه توسط ۶۰ درصد از کاربران IE مورد استفاده قرار می گرفته اند.
برای مثال کاربران IE8 حدود ۳۳ درصد از کل کاربران IE را تشکیل می دهند و IE7 و IE10 نیز در مجموع حدود ۱۰درصد از کل مرورگرهای IE کاربران را تشکیل می دهند.
همچنین سهم ۱۴ درصدی IE9 نیز باید در نظر گرفته شود، چرا که ویندوز ویستا که تنها ویندوزی است که این مرورگر بر روی آن پشتیبانی خواهد شد، تنها ۲ درصد از سیستم های ویندوز کاربران را به خود اختصاص می دهد و اغلب مرورگرهای IE9 روی سیستم های ویندوز ۷ اجرا می شوند.