روز پنج شنبه شرکت گوگل اعلام کرد که تنها تا آخر سال از کروم برای ویندوز XP پشتیبانی خواهد کرد.Mark Larson، یکی از مهندسین گوگل اظهار داشت که به روز رسانی و اصلاحیه های کروم بر روی ویندوز XP تنها تا آخر سال ۲۰۱۵ منتشر می شود.
Larson حدود دو سال پیش اعلام کرده بود که پشتیبانی از کروم برای سیستم عامل هفت ساله مایکروسافت را تنها تا آخر سال ۲۰۱۵ ادامه می دهد.
Larson درباره تصمیم ادامه پشتیبانی از کروم بر روی ویندوز XPگفت: می دانیم که افراد به راحتی از سیستم عامل جدید استقبال نمی کنند. در حال حاضر میلیون ها کاربر وجود دارد که به طور روزانه از ویندوز XP استفاده می کنند و تصمیم ما بر این بود که این افراد بتوانند از مرورگر به روز شده بر روی سیستم عامل قدیمی خود استفاده نمایند.
به دلیل توقف پشتیبانی مایکروسافت از مرورگر IE برای ویندوز XP از ۱۴ آوریل سال ۲۰۱۴، متخصصان امنیتی به کاربران این سیستم عامل توصیه کرده بودند که از مرورگر دیگری استفاده نمایند. با توقف پشتیبانی IE برای کاربران ویندوز XP استفاده از مرورگرهای کروم، موزیلا فایرفاکس و اپرا تنها راه برای کاهش مخاطرات بوده است.
مطابق با یافته های Web metrics سازنده برنامه های کاربردی شبکه، تقریبا ۱۸٫۵ درصد از تمامی رایانه های ویندوز از XP استفاده می کنند.