کارشناسی ارشد استعداد درخشان

بازگشت به صفحه اصلی

ثبت نام پذیرفته شدگان استعداد درخشان (بدون آزمون) مقطع ارشد و دکتری
 • زمان ثبت نام الکترونیکی و حضوری هفته اول مهرماه و پس از تایید نهایی سازمان سنجش انجام خواهد گرفت  و مدارک مورد نیاز در ادامه همین بخش اعلام شده است.
 • انتخاب واحد ترم نخست توسط آموزش دانشکده انجام خواهد گرفت و از نیمسال های بعدی انتخاب واحد بر عهده دانشجو می باشد.
 • حضور دانشجو طبق برنامه دانشگاه از هفته اول مهرماه سر کلاس درس  الزامی می باشد(حتی قبل از ثبت نام حضوری یا الکترونیکی).

مدارک لازم جهت ثبت‌نام حضوری کارشناسی ارشد:

۱ـ اصل و کپی مدرک کارشناسی (گواهی موقت یا دانشنامه) مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی ،یا فرم معدل  مخصوص دانشجویانی که موفق به دریافت مدرک تحصیلی خود نشده اند .

تبصره ۱: دانشجویانی که با فرم معدل یا برگه‌ی نظام وظیفه ثبت‌نام شده‌اند لازم است حداکثر تا شش ماه بعد اصل مدرک کارشناسی را به دانشگاه تحویل نمایند.

۲ـ اصل شناسنامه و دو سری کپی تمام صفحات آن.

۳ـ اصل کارت ملی و کپی آن.

۴ـ شش  قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ تهیه شده در سال جاری.

۵ـ مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را مشخص کند.(کارت جدید هوشمند برای دارندگان کارت پایان خدمت یا معافیت دائم )

۶ـ حکم مرخصی سالانه یا موافقت کتبی و بدون قید و شرط سازمان متبوع برای کارمندان دولت.

۷- لطفا جهت واریز هزینه ی صدور کارت دانشجویی و مراسلات پستی پیشتاز، پس تایید نهایی اطلاعات درخواستی؛ از قسمت امور مالی پرتال دانشجویی بخش پرداخت الکترونیکی اقدام نمایید!

۸- فرم صلاحیت عمومی(دانلود کنید)  پس از تکمیل و الصاق عکس به همراه مدارک خواسته شده در همین فایل شامل:

 • کپی صفحه اول شناسنامه
 • کپی کارت ملی
 • در صورت اشتغال، کپی حکم کارگزینی
 • ارائه اصل فیش واریزی مبلغ ۳۵۰۰۰۰ ریال به شماره حساب یا شماره کارت موجود در فایل فوق نزد بانک ملی – خزانه داری کل

ارائه نمایید.

لیست کارشناسی ارشد

لیست اولیه پذیرفته شدگان استعداد درخشان مقطع کارشناسی ارشد

کلیه متقاضیان تا تاریخ ۲۷ خرداد ماه فرصت دارند نسبت به نتایج اعلام شده اعتراض کتبی خود را از طریق لینک زیر به دانشگاه حکیم سبزواری اعلام نمایند. بدیهی است  در این لیست , تا پایان تاریخ مذکور, احتمال تغییر وجود دارد و پس از آن به اعتراضات ترتیب اثر داده نخواهد شد. برای پیگیری اعتراض خود با شماره ۰۵۱۴۴۰۱۲۶۳۹ در تماس باشید.

در هر زمان که تصمیم نهایی برای انصراف یا قطعی نمودن پذیرش از استعداد درخشان دانشگاه حکیم گرفته اید فوراً نسبت به تکمیل فرم آن( لینک زیر) حتماً اقدام نمایید که در غیر این صورت عواقب ناشی از آن بر عهده متقاضی خواهد بود. آخرین فرصت انصراف و یا قطعی نمودن یک روز پس از اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد می باشد.

در صورت انصراف برخی از متقاضیان که اسامی آنها اعلام شده است به انتخاب دانشگاه , نفرات بعدی جایگزین خواهند شد.

طبق آیین نامه ، پذیرش و ثبت نام لیست نهایی اعلام شده ، به صورت مشروط به تایید سازمان سنجش ، انجام خواهد گرفت.

کلیه پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد بدون آزمون (استعداد درخشان) می بایست کد رشته قبولی خود را با دفترچه چک نموده و چنانچه کد رشته اعلام شده با رشته قبولی مطابقت ندارد در اسرع وقت جهت تصحیح اعلام گردد . لازم به ذکر است پس از اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد اطلاعات قابل ویرایش نخواهد بود.

لیست اولیه کارشناسی ارشد تاریخ بروز رسانی ۹۷/۰۶/۲۵

اعتراض به نتایج کارشناسی ارشد

اعلام پذیرش قطعی یا انصراف

 

فراخوان

فراخوان عمومی دانشگاه حکیم سبزواری در خصوص پذیرش دانشجویان برتر در مقطع کارشناسی ارشد (بدون آزمون) سال تحصیلی ۹۸-۹۷

دانشگاه حکیم سبزواری در راستای اجرای آیین نامه پذیرش دانشجویان استعداد درخشان ابلاغ شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور و آخرین اصلاحات آیین نامه مذکور ، مبنی بر ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر ؛ اقدام به پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد (در رشته های اعلام شده) بدون شرکت در آزمون سراسری ، برای نیم سال اول سال تحصیلی۹۸-۹۷ نموده است.

حتما قبل از ثبت نام آیین نامه زیر را حتماً مطالعه نمایید.

شرایط متقاضیان :

کلیه دانشجویان و دانش آموختگان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در صورتی که حائز شرایط ذیل باشند ، می توانند با اخذ پذیرش از این دانشگاه و بدون شرکت در آزمون سراسری دوره تحصیلات تکمیلی، ‌در رشته های موجود در این دانشگاه ادامه تحصیل نمایند . متقاضیان می بایست در خواست و مدارک خود را از ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ لغایت ۱۳۹۷/۰۲/۱۵  در پایگاه اینترنتی دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه حکیم سبزواری به نشانی : http://www.hsu.ac.ir/talent ثبت نمایند .

 • احراز حداقل یکی از شرایط مندرج در بندهای ۱ یا ۲ یا ۳ یا ۴ الزامی است
 1. دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم ( ۳/۴ ) واحد های درسی به لحاظ میانگین کل جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند
 2. دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل  ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود، جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان  باشند.
 3. برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی کشور با ارایه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد
 4. چنانچه ۱۵ درصد برتر دانشجویان به دلیل انصراف و یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوط استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش در رشته ای تکمیل نشد دانشگاه می تواند از متقاضیان ۱۰ درصد بعدی (جزء ۲۵ درصد برتر) که صرفاً  در مقطع کارشناسی در همین دانشگاه تحصیل کرده باشند پذیرش نماید.
 • تبصره۱: پذیرش در رشته تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.
 • تبصره ۲ :دانشجویان دوره کارشناسی که حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی (و نهایتاً ۹۷/۰۶/۳۱) دانش‌آموخته شوند می توانند در این فراخوان تقاضا دهند.
 • تبصره ۳ : استفاده از تسهیلات بدون آزمون مختص دانشجویان ایرانی است
 • در مقطع کارشناسی حداکثر طی ۸ نیمسال فارغ التحصیل شود.
 • فرم گواهی معدل و ریز نمرات برای متقاضیانی که در شش نیمسال فارغ التحصیل می شوند باید تا پایان نیمسال پنجم و در مقایسه با ورودی های سال قبل همان رشته تکمیل گردد و مجدداً در شهریور ماه و پس از فارغ التحصیلی این فرم را تا پایان نیمسال ششم و در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال ورودی های سال گذشته همان رشته تکمیل و ارائه گردد.

مراحل و مدارک ثبت نام اینترنتی :

 • ثبت درخواست صرفا در پایگاه اینترنتی دفتر استعدادهای درخشان به نشانی http://www.hsu.ac.ir/talent صورت می پذیرد
 • تکمیل فرم گواهی معدل، تعداد واحد گذرانده شده و رتبه تا پایان نیمسال ششم توسط آموزش دانشکده مربوط
 • اسکن صفحه نخست شناسنامه
 • اسکن کارت ملی
 • اسکن عکس(۴×۳) پرسنلی
 • اسکن ریز نمرات تا پایان نیمسال ششم
 •   فیش واریزی بهمبلغ ۵۰۰۰۰۰ ریال را به شماره حساب ۷۸۷۴۵۱۷۵۵۴به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه حکیم سبزواری نزد بانک تجارت (قابل واریز از تمامی شعبه ها) جهت بررسی پرونده.

اعلام نتایج :

اسامی اولیه پذیرفته شدگان خردادماه ۱۳۹۷ از طریق وب سایت دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه حکیم سبزواری اعلام خواهد شد.