فراخوان عمومی دانشگاه حکیم سبزواری در خصوص پذیرش دانشجو هاي استعداد درخشان (بدون آزمون) در چهاررشته جدید  مقطع كارشناسي ارشد سال تحصیلی 1402

با عنایت به موافقت شورای گسترش آموزش عالی به پذیرش دانشجو در رشته های ذیل برای  مهر ماه سال تحصیلی 1402 ، لذا کلیه متقاضیان تا پایان تیرماه جهت ثبت نام اقدام نمایند چنانچه متقاضیانی که در فراخوان قبلی شرکت نموده اند و در خواست تغییر گرایش دارند بایستی در فراخوان جدید شرکت نمایند .

اتمام مهلت ثبت نام 

نتیجه استعداد درخشان مرحله دوم :

نتیجه فراخوان مرحله دوم

 

 

دانشگاه حکیم سبزواری در راستای اجرای آیین نامه پذیرش دانشجویان استعداد درخشان ابلاغ شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور و آخرین اصلاحات آیین نامه مذکور، مبنی بر ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر ؛ اقدام به پذیرش دانشجو از بین دانشجویان ممتاز سال آخر دوره­ ی کارشناسی دانشگاه­ های مشمول این فراخوان ، در مقطع کارشناسی ارشد (در رشته های اعلام شده) بدون شرکت در آزمون سراسری، برای نیم سال اول سال تحصیلی 1402 نموده است.

حتما قبل از ثبت نام آیین نامه را حتماً مطالعه نمایید.

الف: شرایط متقاضیان:

کلیه دانشجویان و دانش آموختگان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در صورتی که حائز شرایط ذیل باشند ، می توانند با اخذ پذیرش از این دانشگاه و بدون شرکت در آزمون سراسری دوره تحصیلات تکمیلی، ‌در رشته های موجود در این دانشگاه ادامه تحصیل نمایند . متقاضیان می بایست در خواست و مدارک خود را تا تاریخ 1401/11/30 در پایگاه اینترنتی دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه حکیم سبزواری به نشانی : https://www.hsu.ac.ir/talent ثبت نمایند .

 • احراز حداقل یکی از شرایط مندرج در بندهای ۱ یا ۲ و ۳ یا ۴ الزامی است:

1- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی نیمسال اول و دوم سال تحصیلی99-1398 که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی (و یا تابستان متصل به آن) با گذراندن حداقل سه چهارم ( ۳/۴ ) واحد های درسی به لحاظ میانگین کل جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند

تبصره : طبق مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به دلیل شیوع کرونا برای دانشجویانی که در نیمسال های دوم 1399-1398 و اول و دوم 1400-1399 در حال تحصیل بوده و در کارنامه حذف واحد داشته اند، با تایید دانشگاه مبدا شرط حداقل واحد گذرانده به میزانی که حذف واحد داشته اند و حداکثر تا 4 واحد قابل کاهش می باشد. ضمناً میزان سه چهارم واحد به سمت پایین گرد و به عدد صحیح تبدیل شود.

2- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی 1399که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود، جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان  باشند.

نکته: فرم گواهی معدل و ریز نمرات برای متقاضیانی که در شش نیمسال فارغ التحصیل می شوند باید تا پایان نیمسال پنجم و در مقایسه با ورودی های سال قبل همان رشته تکمیل گردد و مجدداً در شهریور ماه و پس از فارغ التحصیلی این فرم را تا پایان نیمسال ششم و در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال ورودی های سال گذشته همان رشته تکمیل و ارائه گردد.

3- برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی کشور با ارایه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد

4- چنانچه 20درصد برتر دانشجویان به دلیل انصراف و یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوط استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش در رشته ای تکمیل نشد دانشگاه می تواند از متقاضیان ۱۰ درصد بعدی (جزء ۲۵ درصد برتر) که صرفاً در مقطع کارشناسی در دانشگاه حکیم سبزواری تحصیل کرده باشند پذیرش نماید.

دیگر موارد مهم:

 • پذیرش در رشته تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.
 • دانشجویان دوره کارشناسی که حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی (و نهایتاً 1401/06/31) دانش‌آموخته شوند می توانند در این فراخوان تقاضا دهند.
 • دانش آموختگان ورودی بهمن 97به شرط دانش آموختگی در 8 نیمسال می توانند درخواست خود را ارائه نمایند.
 • تغییر رشته یا محل افراد پذیرفته شده بر اساس آیین نامه مجاز نیست.
 • دانشجویان مهمانی ، انتقالی یا تغییر رشته باید در مجموع دانشگاه اول و دوم در 8 نیمسال فارغ التحصیل شوند. و تعیین رتبه با دانشجویان دانشگاهی انجام شود که دانشجو از آن دانشگاه مدرک دریافت نماید.
 • در خصوص دانشجویان تغییر رشته در صورت تایید معاونت آموزشی دانشگاه یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه می گردد.
 • دانش آموختگان کارشناسی ناپیوسته ، دوره های مجازی ، فراگیر پیام نور ، پذیرفته شدگان با سوابق تحصیلی دانشگاه های آزاد و غیر دولتی و مدرک حوزوی معادل مشمول این آیین نامه نمی باشند.

مراحل و مدارک ثبت نام اینترنتی :

 • ثبت درخواست صرفا در پایگاه اینترنتی دفتر استعدادهای درخشان به نشانی Http://Www.Hsu.Ac.Ir/Talent صورت می پذیرد(لینک ثبت نام در پایین صفحه)
 • دانلود و تکمیل فرم گواهی معدل، تعداد واحد گذرانده شده و رتبه تا پایان نیمسال ششم ( به اطلاع می رساند دانشجویان دانشگاه حکیم به دو طریق تماس تلفنی با آموزش  دانشکده خود و یا تکمیل فرم در بخش ارتباط با مسئولین انتخاب گزینه درخواست صدور نامه تاييديه استعداد درخشان به آدرس http://exterp.hsu.ac.ir می توانند درخواست خود را برای فرم گواهی معدل و رتبه به آموزش دانشکده ارائه نمایند. این نامه توسط دانشکده به معاونت آموزشی ارسال خواهد شدو نیازی به بارگذاری آن طی فرایند ثبت نام توسط دانشجویان دانشگاه حکیم نمی باشد(ثبت نام از طریق لینک پایین صفحه بدون بارگذاری فرم معدل حتماً انجام شود). و دانشجویان دیگر دانشگاه ها نامه رسمی با سربرگ و مهر آن دانشگاه به معاونت اموزشی دانشگاه حکیم سبزواری ارسال نمایند ویا اسکن آن نامه را در طی ثبت نام اینترنتی در بخش مربوطه بارگذاری نمایند.)
 • اسکن صفحه نخست شناسنامه
 • اسکن کارت ملی
 • اسکن عکس(۴×۳) پرسنلی
 • اسکن ریز نمرات تا پایان نیمسال ششم
 • فیش واریزی به مبلغ 700000 ریال را به شماره حساب ۴۰۰۱۱۰۹۹۰۳۰۲۰۰۱۴ با شناسه پرداخت ۳۳۶۱۰۹۹۶۰۱۲۰۰۰۶۰۰۲۰۰۰۰۰۰۰۰۱۱۰۵( شماره شبا IR220100004001109903020014) به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه حکیم سبزواری نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی (قابل واریز از تمامی بانک ها و خودپردازها) جهت بررسی پرونده.(در تمدید فراخوان نیازی به واریز مبلغ و اسکن فیش واریزی نمی باشد.و پس از بررسی اولیه مدارک جهت واریز وجه اطلاع رسانی خواهد شد .)

 • آخرین آیین نامه استعداد درخشان (تاریخ های ذکر شده در این آیین نامه مربوط به سال قبل می باشد)
 • هر گونه سوال خود را می توانید با شماره تماس (05144012879)مطرح نمایید.

اتمام مهلت ثبت نام