رئیس دانشگاه حکیم سبزواری از امضای تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی بین این دانشگاه و مرکز اطلاع رسانی علوم فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ( ISC) خبر داد.
دکتر جواد حدانیا گفت: بر اساس این تفاهم نامه ۵ ساله همکاری های مشترک علمی ، پژوهشی ، آموزشی و مسایل مرتبط با رتبه بندی دانشگاه ها و نگاشت علم بین این دو مرکز علمی انجام می شود.
وی تحلیل استنادی انتشارات علمی و پژوهشی دانشگاه، کمک به تبیین و تحقق شاخص های رتبه بندی دانشگاه، تعیین جایگاه دانشگاه در بین دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی کشور و مقایسه آن با سایر دانشگاه های هم طراز در کشورهای اسلامی و جهان اسلام را از مفاد این تفاهم نامه برشمرد.
رئیس دانشگاه حکیم در ادامه افزود: همکاری در چاپ و نشر نشریات معتبر علمی پژوهشی و علمی ترویجی دانشگاه و پردازش این مجلات در ISC و ایران ژورنال و توزیع این آثار جهت ترویج علم از دیگر موارد این تفاهم نامه است.
دکتر حدادنیا همچنین اظهار داشت: این دو مرکز علمی بر اساس این تفاهم نامه متعهد شده اند که در زمینه برگزاری همایش ها ، کارگاه ها، دوره های دانش افزایی و سمینارهای داخلی و بین المللی با یکدیگر همکاری کنند.
وی تصریح کرد: بر طبق این تفاهم نامه دانشگاه حکیم سبزواری متعهد شد که در زمینه تبادل تجربیات در زمینه های علمی، تحقیقاتی و آموزشی و انتقال اطلاعات موجود در دانشگاه شامل فایل ها، نشریات و طرح های تحقیقاتی با مرکز همکاری کند و در مقابل از امکانات ISC به عنوان درگاه ورود به کشورهای اسلامی به منظور عقد تفاهم نامه ها و قراردادهای آموزشی و تحقیقاتی استفاده  نماید.