معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حکیم سبزوای گفت: جذب دانشجو در دانشگاه حکیم سبزواری طی سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۳۹۹ در مقايسه با سال تحصیلی گذشته ۱۱٫۱۴ درصد افزايش داشته است.
دکتر محمدرضا معین فرد در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه ضمن اعلام این خبر، افزود: بر اساس آمار در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ درمقطع دکتری رشد ۱۶٫۳۴درصدی را نسب به سال گذشته در تعداد دانشجویان شاهد بوده ایم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حکیم سبزوای ادامه داد: همچنین جذب دانشجو در مقطع کارشناسی، رشد ۱۱٫۵۳درصدی و در مقطع ارشد نیز رشد۹٫۵ درصدی را نسب به سال گذشته داشته است.

این مقام مسئول افزود: در بخش دانشجویان بین المللی نیز در طی سال جاری رشد ۱۲٫۵ درصدی جذب دانشجو را شاهد بوده ایم.

دکتر معین فرد با اشار به شرایط ویژه ناشی از شیوع کرونا در کشور و مجازی شدن آموزش ها، اظهار داشت: در همین راستا و به منظور ارتقای کیفیت آموزش های مجازی دانشگاه، از ابتدای سال جاری تحصیلی بیش از ۳۰ میلیارد ریال اعتبار صرف توسعه و ارتقا زیرساخت آموزش های مجازی دانشگاه حکیم سبزواری شد و آیین‌نامة آموزش‌های الکترونیکی/ مجازی به تصویب رسید.

این مقام مسئول افزود: به منظور کاهش مراجعه حضوری و حذف تماس های تلفنی سامانه پیگیری درخواست های آموزشی دانشجویی راه اندازی و۳۰ فرآیند آموزشی برای دانشجویان در بستر مجازی ایجاد و اصلاح شد.

دکتر معین فرد با اشاره به اینکه کسب مجوز رشته های تحصیلی جدید در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: تعداد کل رشته های فعلی دانشگاه حکیم سبزواری در مقطع کارشناسی۴۰ رشته، کارشناسی ارشد ۶۱ و دکتری ۱۹ رشته است.