بازدید دکتر براری، معاون وزیر ارتباطات از دانشگاه

دکتر براری، معاون امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به اتفاق هیأتی همراه، روز سه شنبه از امکانات و تجهیزات آموزشی و پژوهشی دانشگاه، بازدید به عمل آورد.

در این بازدید آقایان مهندس سبحانی فر، نماینده مردم سبزوار و شهرستان های تابعه در مجلس شورای اسلامی، مهندس ملک جعفریان، مدیر عامل شرکت مخابرات استان خراسان رضوی، دکتر تقی آبادی، مدیر کل IT استان، مهندس چشمی، مدیر عامل شرکت زیر ساخت استان و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان شهرستان سبزوار و نیز معاونین و مدیران دانشگاه حضور داشتند.

.

                                                                       DSC08115(FILEminimizer)  DSC08165(FILEminimizer)

.

دکتر عسکری معاون اداری و مالی دانشگاه در ابتدای جلسه به نیابت از ریاست دانشگاه، ضمن عرض خیر مقدم، به ارائه گزارشی از وضعیت آموزشی، پژوهشی و عمرانی دانشگاه از ابتدا تا کنون پرداخت و ابراز امیدواری کرد که با تلاش تمامی دلسوزان دانشگاه و حمایت های نمایندگان محترم دولت و مجلس شورای اسلامی، در تجهیز و توسعه زیر ساخت ها و امکانات دانشگاه، تسریع شود.

مهندس سبحانی فر نماینده مجلس شورای اسلامی، نیز با اشاره به پتانسیل بالای موجود در دانشگاه حکیم سبزواری و وجود زیرساخت های مناسب، ابراز امیدواری کرد که بتوان با جذب اعتبارات مورد نیاز نسبت به توسعه و تکامل این زیرساخت ها عملکرد بهتری داشته باشیم.

مهندس سبحانی فر با اشاره به جایگاه کشور در تولید علم که بین رتبه های ۱۵ الی ۱۷ جهانی است، ابراز امیدواری کرد که این تولید علم به تجاری سازی و تولید ثروت رسیده و جامعه و بخش صنعت و تجارت از آن منتفع گردند.

.

                                                               SONY DSC      SONY DSC

.

دکتر براری، معاون وزارت ارتباطات ودبیرکمیسیون انجمنهای علمی ایران نیز با اشاره به ابراز نارضایتی مقام معظم رهبری از وضعیت نامناسب نرخ تحقیقات کاربردی که بیت ۱۰ تا ۱۵ درصد برآورد شده است، اجرای تحقیقات و پروژه های کلان ملی با مشارکت خود دانشگاه ها و هدایت این تحقیقات به سمت تجارت، صنعت و صادرات محصول را از جمله راهکارهای رفع مشکلات این حوزه برشمرد.

دکتر براری همچنین با اشاره به وجود بیش از ۴ میلیون دانشجوی جوان و فعال در دانشگاه ها، از آنها به عنوان سرمایه ملی یاد کرد که می توان با برنامه ریزی درست، بهترین کارایی را از آنان در بخش های مختلف جهت تولید ثروت ملی حاصل کرد.

.

                                                                                      SONY DSC

.

سپس دکتر مولوی معاون پژوهشی دانشگاه با ارائه گزارشی از سابقه و توانایی های دانشگاه حکیم سبزواری، خواهان مشارکت این دانشگاه در طرح های کلان ملی شد و ازمعاونت وزارت ارتباطات خواستار مشارکت جدی و بیشتر دانشگاه حکیم در اجرای طرح های ملی به صورت محور همکار و هم چنین خواستار کمک ۲۵ میلیارد ریالی جهت ایجاد پژوهشکده ICT و تقویت زیرساخت های شبکه فیبرنوری و وایرلس و اینترنت ارزان و پرسرعت برای دانشگاه شد.

دکتر براری نیز خاطر نشان کرد که از مشارکت دانشگاه حکیم در انجام پروژه ها و طرح های مختلف وزارت علوم و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حمایت خواهند کرد و با توجه به این که بخش عمده ای از بودجه پژوهشی دانشگاه ها صرف خرید اینترنت می شود؛ از آقای مهندس سبحانی فر در خواست نمود که پیگیر مصوبات مجلس شورای اسلامی نسبت به تصویب قوانین مناسب، دسترسی اینترنت پرسرعت و ارزان در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی باشند.

 مهندس ملک جعفریان، مدیر عامل شرکت مخابرات استان نیز با سخنانی، از پتانسیل بالای اداره کل مخابرات خراسان رضوی و آمادگی این نهاد جهت همکاری با دانشگاه اعلام نمود.

 دکترایلدرآبادی، مدیر فناوری واطلاعات دانشگاه نیز با ارائه گزارشی، روند رشد و توسعه دانشگاه را در سال های اخیر برای حاضران تشریح کرد.