بازدید کارگروه تامین و مدیریت بهینه مصرف آب دانشگاه حکیم سبزواری از طرح آبخوان داری حوزه بفره

کارگروه تامین و مدیریت بهینه مصرف آب دانشگاه حکیم سبزواری از طرح آبخوان داری حوزه بفره با هدف شناخت و آشنایی با  مزیت ها و فعالیت های صورت گرفته در این طرح در  راستای کنترل آب های سطحی و  اصلاح افت آب های زیر زمینی  بازدید کردند.
رضا راستی رئیس اداره خدمات دانشگاه در گفتگو با روابط عمومی ضمن تشریح اهداف این بازدید گفت: با توجه به بحران خشک سالی و قرار گرفتن شهرستان سبزوار در منطقه خشک و گرم و کمبود میزان بارندگی های سالانه  و رشد ساخت و ساز و افزایش مساحت زیر کشت و همچنین افزایش تعداد دانشجویان دانشگاه خطر کم آبی  دانشگاه را تهدید می کند.
وی افزود: با توجه به احساس این خطر توسط مدیران دانشگاه کارگروهی در جهت مدیریت بهینه و تامین آب در دانشگاه حکیم به ریاست دکتر عسکری معاون مالی اداری دانشگاه ایجاد شد.
مهندس راستی ادامه داد: این کارگروه طی نشست های متعدد روشهای مختلفی را جهت تامین و مدیریت و مصرف بهینه آب در دانشگاه ارائه داده است.
وی ادامه داد: از جمله این روشها، ایجاد حوضچه های مصنوعی جهت مهار آب های سطحی، استفاده از روش بندساز و حفر چاه های جذبی جهت تقویت منابع آب های زیرزمینی را می توان نام برد.
رئیس اداره خدمات دانشگاه تصریح کرد:در همین راستا امروز این کارگروه طی بازدیدی از حوزه بفره مزیت ها و ویژگی های این طرح موفق را  در راستای جلوگیری از وقوع سیلاب، کنترل آب های سطحی و اصلاح افت آب های زیرزمینی و تامین آب منطقه بررسی کردند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این طرح مزیت های بسیاری دارد و از نقطه نظر اقتصادی سیار به صرفه است امیدواریم با بررسی های صورت گرفته بتوانیم شاهد اجرای این طرح جهت تامین آب دانشگاه  در آینده نزدیک باشیم.

download free uapkmod,action game apk mod, android apps apk mod