جشنواره فرهنگ اقوام ایرانی با هدف بازخوانی هویت و میراث وسیع ایرانی-اسلامی صبح امروز در دانشگاه حکیم سبزواری افتتاح شد.

حجت الاسلام ایمانی خواه مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در آیین افتتاحیه جشنواره، گفت: این جشنواره در راستای وظایف دانشگاه در جهت آشنایی قشر جوان با پیشینه و فرهنگ عظیم ایران برگزار شد.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری با تاکید بر اهمیت آشنایی قشر دانشجو به عنوان آینده سازان کشور با فرهنگ و تمدن غنی ایرانی-اسلامی، افزود: بیگانگان در جهت دورکردن جوانان ما از پیشینه و فرهنگ غنی و ایجاد یاس و ناامیدی در بین قشر جوان جهت رسیدن به اهداف شوم و پلید خود  هستند.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری  اظهار داشت: با دقت در کلام رهبر انقلاب، “مرجعیت زبان فارسی در دنیای علم” به عنوان شاخص و چشم انداز مطلوب خواسته شده است. یعنی زبان فارسی که زبان فرهنگ و تمدن گسترده ایران اسلامی است یکه تاز زبان دنیای علم خواهد بود و اینگونه زمینه ایجاد تمدن نوین اسلامی  به دست جوانان ایرانی رقم خواهند خورد.

 

حجت الاسلام ایمانی خواه  با تاکید بر اینکه عواید حاصل از این جشنواره صرف امور خیریه دانشجویی خواهد شد، خاطرنشان کرد: از خیریه دانشجویی دانشگاه که با همیاری کانون های فرهنگی، انجمن های علمی و تشکل ها زمبنه برپایی این جشنواره را فارهم کردند تشکر می کنم.

 گفتنی است در این جشنواره، اقوام مختلف دانشجویی که در دانشگاه حکیم سبزواری در حال تحصیل هستند،  محصولات منطقه خود را اعم از صنایع دستی لباس، غذاهای محلی، صنایع دستی، سوغات و… را در قالب ۳۳ غرفه به معرض دید گذاشتند.

این جشنواره از امروز به مدت یک هفته در دانشگاه حکیم سبزواری از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعدظهر در سایت نمایشگاهی دانشگاه دایر است،