با حضور رئیس و مسئولان دانشگاه حکیم سبزواری مراسم روز درختکاری با کاشت ۳۷۰۰ اصله نهال در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی با حضور دکتر مولوی رئیس دانشگاه و تنی چند از مسئولان دانشگاه و نیروهای باغات طرح کاشت ۳۷۰۰ اصله نهال در دانشگاه حکیم سبزواری با غرس چند نهال به صورت نمادین توسط رئیس و مسولان دانشگاه در محوطه بوستان دانش( حد فاصل سازمان مرکزی و کتابخانه مرکزی دانشگاه) آغاز شد.

معاون مدیر امور پشتیبانی دانشگاه حکیم سبزواری در حاشیه برگزاری این در مراسم با تاکید بر توجه ویژه به توسعه هدفمند فضای سبز در این دانشگاه گفت: برنامه ریزی جهت توسعه هدفمند با توجه به شرایط اقلیمی ویژه سبزوار و بحران آب زیر نظر متخصصان و اساتید محیط زیست صورت می گیرد.

مهندس رضا راستی با اشاره به حذف تدریجی گونه های با نیاز آبی بالا و جایگزینی آن با گونه های مقاوم به تنش خشکی در راستای مدیریت سبز در دانشگاه، افزود: درختانی که در این دوره کاشته می شوند درختان بومی و سازگار با اقلیم منطقه و با نیاز آبی کم از انواع عناب، سنجد، گردو خوشه ای، توت سفید، زیتون تلخ، توت نرک، آلو سیاه و …هستند.

وی افزود: این درختان در فضا های پارک دانش، پارک پردیسان، مهدیه، سلف پردیسان و…. کاشته خواهند شد.

لازم به یادآوری است به علت شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کلاس های آموزشی و در جهت حفظ سلامت همکاران و اساتید محترم این مراسم به صورت نمادین برگزار شد.