برای اولین بار آزمون نظام مهندسی برای ورود به حرفه مهندسان، کاردان های فنی ساختمان و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی در روزهای ۱۹ و ۲۰ اسفندماه دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی ، معاون مدیر آموزشی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: این آزمون در چهار نوبت صبح و بعدازظهر پنجشنبه و جمعه (۱۹ و ۲۰ اسفندماه) برگزار می شود.
مهدی ضیایی افزود: در این آزمون ۴۴۲ داوطلب شرکت دارند که از این تعداد ۳۷۸ نفر مرد و ۶۴ نفر زن هستند.
وی با اشاره به اینکه این آزمون در ۱۱ رشته برگزار می شود ادامه داد: این رشته ها شامل عمران ( نظارت)، معماری( نظارت)، نقشه برداری، تاسیسات مکانیکی( نظارت) تاسیسات برقی( نظارت)، معماری ( اجرا)، عمران( اجرا)، تاسیسات مکانیکی( طراحی)، تاسیسات برقی( طراحی)، عمران(محاسبات) معماری( طراحی) می باشد.
ضیاییبا ایدآوری این نکته که  از این تعداد آزمون ده رشته به صورت تستی و رشته معماری ( طراحی) به صورت تشریحی است، ادامه داد: در رشته معماری ( طراحی)  ۳۸ داوطلب در آزمون یکسره صبح تا عصر روز جمعه ۲۰ اسفندماه  شرکت دارند.
معاون مدیر آموزشی با اشاره به اینکه آزمون نظام مهندسی این دوره در ۳۱ مرکز استان و ۳۱ شهرستان برگزار می شود گفت: این برای اولین بار است که این آزمون در شهر سبزوار و دانشگاه حکیم سبزواری برگزار خواهد شد و پیش از این داوطلبان سبزواری جهت شرکت در آزمون باید  به مشهد عازم می شدند.