آیین افتتاحیه رویداد ملی “استارتاپ ویکند آب” با هدف شناسایی مشکلات حوزه آب و ارائه ایده‌هایی در این زمینه شنبه شب در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در سخنرانی خود در این مراسم ضمن خوش آمدگویی به حاضران، گفت: امروز با افزایش جمعیت جهان بحران آب یک چالش جدی محسوب می‌شود لذا مدیریت صحیح مصرف آن ضروری است.
دکترعلی اصغر مولوی افزود: یکی از مناطق مهم  تامین آب سبزوار حوزه بفره است که  بر اثر سیلاب‌های اخیر آبخوان داری این حوزه  آسیب دیده و نیازمند ترمیم است.

دبیر این رویداد نیز گفت: این استارتاپ ویکند با رویکرد حمایت از ایده‌های نوآورانه در زمینه‌ آب و با هدف فرهنگ سازی، آموزش و انتقال تجربه های موفق در حوزه آب برپا شده است.

دکتر قاسم ذوالفقاری افزود: از اهداف مهم این رویداد شناسایی مشکلات حوزه آب از نگاه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مرتبط با این حوزه بوده که پس از طرح این مشکلات ایده‌هایی ارائه شد که مشکلات حوزه آب را کاهش دهد.

عضو هیات علمی دانشکده جغرافیا و علوم محیطی دانشگاه حکیم سبزواری اظهار داشت: بیش از ۳۰۰ نفر در رویداد ملی استارتاپ ویکند شرکت کردند و ۱۵۰ ایده به دبیرخانه ارسال شد که پس از بررسی۱۰۰ ایده برتر در این رویداد ارائه گردید.

وی گفت: محورهای این رویداد در بخش‌های مدیریت منابع آب، کشاورزی و صنعت بود و ایده‌ها حول این سه موضوع ارائه شد.گفتنی است در پایان روز افتتاحیه و پس از داوری اولیه اسامی ۱۵ ایده برتر جهت تیم سازی و آماده سازی برای حضور در مرحله نهایی معرفی شد.

جهت مشاهده کلیپ افتتاحیه رویداد می توانید بر روی اینجا کلیک کنید