آیین تکریم  دکتر علی اصغر مولوی رئیس سابق و معارفه دکتر محمد علی زنگنه اسدی سرپرست جدید دانشگاه حکیم سبزواری با حضور دکتر شمسی پور مشاور وزیر و سرپرست دفتر وزارتی، امام جمعه شهرستان، نمایندگان سبزوار در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار، فرمانده سپاه و جمعی از مسئولین شهری،مسئولین و مدیران و همکاران دانشگاه برگزار شد.

 

سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری در سخنرانی خود در این مراسم گفت: خداوند قادر متعادل را سپاس می گویم که زمینه خدمت در یک عرصه  مهمتر از قبل را به بنده عنایت کرد.

دکتر محمد علی زنگنه اسدی افزود: انشالله که بتوانیم در خدمت دوستان بزرگواری که بیش از سی سال این دانشگاه را از یک پردیس کوچک به دانشگاهی جامع و بزرگ تبدیل کرده اند، زمینه رشد و بالندگی و پیشرفت همه جانبه و هر چه بیشتر دانشگاه بزرگ و پرافتخار حکیم سبزواری را فراهم آوریم.

سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به اینکه این امر فراهم نمی شود مگر با وحدت همدلی، انسجام و خرد جمعی ناشی از آن، تاکید کرد: دست یاری خود را به سمت همه بزرگواران جامعه دانشگاهی سبزوار و صاحب نظران خارج از مجموعه دانشگاه دراز می کنم و امیدوارم که بنده را از راهنمایی های خودشان در این مهم دریغ نکنند.

دکتر زنگنه اسدی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه دانشگاه های دنیا با دو تفکر توحیدی و مادی اداره می شوند، اظهار داشت: ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی تفکر توحیدی را برگزیده ایم.

سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری افزود: این تفکر تعاملات کرامت انسانی را ارج می نهد و با افتخار از این مهم در جهت اعتلای امت اسلامی و زمینه سازی ظهور استفاده می کند.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین انتظار می رود دوستان با تفکر سیستمی در کنار نگرش توحیدی ما را یاری کنند تا بتوانیم در این زمینه مهم ایفای نقش کنیم.

دکتر علی اصغر مولوی، رئیس پیشین دانشگاه در سخنرانی خود در این مراسم  با اشاره به اینکه امروز سراغاز جدید برای دانشگاه حکیم سبزواری است، گفت:خوشحالم که مسئولیت دانشگاه را به همکار عزیز و ارجمندم دکتر زنگنه اسدی می سپارم و آرزوی توفیق بیش از پیش برای ایشان و همراهانشان دارم.

وی افزود: از همه مسئولین، مدیران، اعضای محترم هیات علمی، کارکنان و دانشجویان برای همه تلاش ها و همراهی ها در این چند سال که مسئولیت ریاست دانشگاه را بر عهده داشتم، تشکر و قدردانی می کنم.

دکتر مولوی ادامه داد:  معتقدم دانشگاه خانه دوم ماست و ما به عنوان یک معلم وظیفه بزرگی برای پرورش دانشجویان و آینده سازان فردای میهن اسلامی داریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در مدت ۱۸ سال خدمت بنده در دانشگاه پرافتخار حکیم سبزواری خاطراتی شیرین و تجربیات ارزشمندی داشته ام.

مدیرکل حوزه وزارتی و مشاور وزیر علوم نیز در سخنرانی خود در مراسم گفت: یکی از برنامه ها و رویکردهای وزارت علوم و دانشگاها در کنار توسعه علمی و فناوری، تربیت دانشجویانی در تراز انقلاب اسلامی و جامعه مهدوی است.

 دکتر علی شمسی‌پور با اشاره به دیدگاههای امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب در خصوص رسالت دانشگاهها افزود: یکی از اهداف اصلی دانشگاهها تربیت نیروی انسانی است.

وی اضافه کرد: پس از تربیت دانشجوی مهدوی و تراز انقلاب اسلامی موضوع دوم توجه به تولید علم و فناوری است که جمهوری اسلامی در عرصه علمی پیشرفت های  فراوانی کسب کرده است.

مشاور وزیر علوم گفت: در کنار توجه به تولید علم، نافع بودن و کاربردی بودن آن نیز اهمیت دارد که آموزش عالی در این حوزه، نگاه ویژه ای دارد همچنین مرجعیت علمی، توسعه دیپلماسی علمی، احیای معاونت فناوری، تحول در علوم انسانی، راه اندازی صندوق حمایت از فناوری از برنامه های محوری و پیش روی وزارت علوم است.

شمسی‌پور افزود: کار شبانه روزی، ایفای نقش در قبال مشکلات جامعه و پیشگامی در خدمت و رفع مشکلات باید مورد توجه مدیران و مسوولان دانشگاهی قرار گیرد.

وی ادامه داد: از رویکردهای کنونی وزارت علوم مرجعیت علمی تولیدات علمی کشور در سطح بین المللی و ارتباط بیشتر اعضای هیات‌علمی دانشگاه‌ها با نهادهای علمی و مرجع خارجی و ایجاد صندوق حمایت از فناوری است.

وی در پایان سخنان خود از تلاش ها و خدمات دکتر مولوی در زمان تصدی ریاست دانشگاه قدردانی  و برای دکتر زنگنه اسدی در سمت سرپرست جدید دانشگاه حکیم سبزواری آرزوی موفقیت کرد.

در پایان این مراسم حکم سرپرستی دکتر زنگنه اسدی و پیام تقدیر تشکر وزیر علوم از دکتر مولوی قرائت شد همچنین با اهدای هدایایی از طرف مسولین شهری و دانشگاهی از دکتر مولوی تقدیر به عمل آمد.