بیست و پنجمین همایش ملی جبر روز سه شنبه به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری با حضور جمعی از اساتید برجسته جبر و ریاضیات کشور و مسئولان در دانشگاه حکیم سبزواری آغاز به کار کرد.

رئیس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه حکیم سبزواری  در ابتدای این مراسم ضمن تشریح فعالیت های صورت گرفته در دبیرخانه این سمینار ،گفت: این همایش که رویدادی شاخص در حوزه علوم ریاضی و گامی مهم در خدمت به دانش پژوهان رشته های ریاضی محسوب می شود، با هدف ارائه آخرین دستاوردهای علمی در حوزه جبر برپا شده است.

دکتر غلامرضا مقدسی اظهار کرد: این همایش ملی در محورهای نظریه گروه ها، جبر جابه جایی، جبر ناجابه جایی، نظریه جبری گراف ها، هندسه جبری، جبر جابه جایی ترکیبیاتی، نظریه نمایش، جبر رایانه ای و جبر فازی برگزار می شود.

دبیر بیست و پنجمین سمینار جبر ملی کشور با بیان اینکه مخاطبان این سمینار علمی اعضای هیات علمی و دانشجویان دکتری هستند، گفت: اعضای کمیته علمی این همایش استادانی از دانشگاه های شهید بهشتی، تهران، شریف، اصفهان، فردوسی مشهد و حکیم سبزواری هستند.

وی ادامه داد: ۱۶۵ مقاله در شاخه های مختلف جبر از سراسر کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شده که پس از داوری، ۱۲۵ مقاله برگزیده و ۸۰ مقاله نیز به صورت سخنرانی ارائه می شود.

گفتنی است این همایش با همت دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه حکیم سبزواری در روزهای ۲۹ و ۳۰ تیرماه در این دانشگاه در حال برگزاری است.