آمار ۱۶۵ کتابخانه زیر پوشش وزارت علوم، تحقیقات،‌ و فناوری در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ در سامانة آمار کتابخانه‌ها (آک) منتشر شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بنابر گزارش اعلام شده از سوی سامانة آمار کتابخانه‌ها (آک)،  کتابخانه مرکزی دانشگاه حکیم سبزواری در بخش شاخص های عمرانی رتبه ۳ در مساحت مخزن و رتبه ۸ در مساحت تالار را در بین ۱۶۵ کتابخانه دانشگاه ها و مراکز علمی کشور دارد.

 همچنین این کتابخانه در بخش نیروی انسانی رتبه ۱۵ کارکنان با رشته کتابداری، در بخش کتاب های چاپی رتبه ۲۵، رتبه ۳۱ در بخش همه منابع و در بخش تعداد اعضای عضو کتابخانه رتبه ۲۷ را در میان ۱۶۵ کتابخانه دانشگاه ها و مراکز علمی وزارت علوم دارد.

 گفتنی است آمار ۱۶۵ کتابخانه زیر پوشش وزارت علوم، تحقیقات،‌ و فناوری (عتف)؛ برای سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ در سامانه آمار کتابخانه‌ها (آک) به نشانی AK.IRANDOC.AC.IR منتشر شده است.

لازم به یادآوری است ایرانداک از سال تحصیلی ۹۵-۱۳۹۴ تاکنون، آمار کتابخانه‌ها را در پنج بخشِ مجموعه، نیروی انسانی، زیرساخت، اعتبارات، و خدمات، بر پایه استاندارد NISO Z39.7 گردآوری می‌کند. این آمار را نمایندگان مؤسسه‌ها در سامانه وارد می‌کنند و ایرانداک پس از پایش و ویرایش، آن‌ها را منتشر می‌کند.