‘حامد علیزاده’ قاری ایرانی و فارغ التحصیل رشته فلسفه  دانشگاه حکیم سبزواری مقام نخست مسابقات قرائت قرآن مالزی را کسب کرد
– ‘حامد علیزاده’ قاری ایرانی و فارغ التحصیل رشته فلسفه دانشگاه حکیم سبزواری شرکت کننده در پنجاه و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم مالزی شنبه شب مقام نخست مسابقات قرائت را کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، ایران پس از گذشت دو سال که شهید منا ‘محسن حاجی حسنی کارگر’ که توانست به مقام نخست مسابقات بین المللی قرآن مالزی دست یابد، این بار قرائت ‘حامد علیزاده’ دانشجوی رشته فلسفه و قاری ایرانی از خراسان رضوی مورد توجه داوران در این مسابقات قرار گرفت و مقام نخست را کسب کرد.
قاری ایرانی شنبه شب در آیین پایانی جایزه خود را از سلطان محمد پنجم، سلطان ایالت کلانتان و پادشاه مالزی و ‘احمد زاهد حمیدی’ معاون نخست وزیر دریافت کرد.
در این آیین که در تالار استقلال مرکز تجارت جهانی پوترا شهر کوالالامپور برگزار شد، مقامات بلندپایه دیگر مالزی، ‘علی محمد سابقی’ رایزن فرهنگی ایران در این کشور جنوب شرق آسیا و گروه کثیری از مردم مالزی نیز حضور داشتند.
حامد علیزاده قاری ۲۶ ساله ایرانی در این دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم مالزی با کسب ۸۹٫۹۶ امتیاز در بخش قرائت به مقام نخست رسید و ‘آوانگکو محمد ادیب الامان بن پنگیران جاجی مرزوقی’ از کشور برونئی با ۸۹٫۵۸ امتیاز دوم شد.
داورانی از کشورهای مختلف از جمله مالزی، مصر، عربستان، لبنان، قطر، اندونزی، تایلند، مغرب، و برونئی به ارزیابی قرائت قاریان کشورهای مختلف پرداختند.
حامد علیزاده، قاری ایرانی که جمعه شب نوای دلنشین تلاوتش در پنجاه و نهمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم مالزی در کوالالامپور پایتخت این کشور طنین انداز شد به عنوان نفر نخست رقابت های مالزی در بخش قرائت یک شمش طلا به ارزش ۷۰ هزار رینگیت (حدود ۱۶ هزار و ۳۰۰ دلار) و ۴۰ هزار رینگیت (حدود ۹ هزار و ۳۰۰ دلار) وجه نقد دریافت کرد.
مالزی و جمهوری اسلامی ایران در ۵۹ دوره مسابقات بین المللی قرائت و حفظ قرآن کریم این کشور جنوب شرق آسیا در کسب مقام های نخست پیشرو هستند.
قاریان ایرانی تاکنون موفق شده اند در ۱۱ دوره این مسابقات بین المللی جایگاه نخست را کسب کنند، هشت مقام دومی و یک مقام سوم نیز دیگر رتبه های قاریان ایرانی بوده است. در حالی که مالزی به عنوان میزبان این مسابقات تاکنون موفق شده است در ۳۰ دوره مقام نخست را از آن خود کند.
محمد تقی مروت، عباس سلیمی نائینی، علی سیاح گرجی، عباس امام جمعه، منصور قاضی زاده، احمد ابوالقاسمی ، محمد گندم نژاد طوسی، مسعود سیاح گرجی، حسین سعید رستمی تبریزی و شهید ‘محسن حاجی حسنی کارگر’ پیش از در این مسابقات اول شده اند و در این دوره نیز حامد علیزاده به خیل مقام اولی ها پیوست.
پنجاه و نهمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم مالزی دوشنبه شب گذشته با حضور ده ها قاری از کشورهای مختلف در مرکز تجارت جهانی پوترا شهر کوالالامپور گشایش یافته بود.
در بخش قرائت این دوره از مسابقات مالزی که قاری ایران مقام نخست را کسب کرد ۲۴ قاری مرد از ۲۴ کشور و ۱۰ نفر از بانوان قاری با یکدیگر رقابت ‌کردند.
[جهت مشاهده فایل ویدیوی قرائت این قاری برجسته هم اکنون می توانید بر روی اینجا کلیک کنید.