پایگاه رتبه‌بندی تایمز یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی، فهرست جهانی دانشگاه‌های برتر جهان در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ میلادی را منتشر کرده است  که در این رتبه بندی ۱۵۲۷ دانشگاه در سطح جهان رتبه بندی شده اند.

نتایج نشان از حضور ۴۷ دانشگاه ایرانی دارد که دانشگاه حکیم سبزواری نیز در بین دانشگاه‌های ایرانی در این رتبه بندی قرار گرفته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست ISC گفت: رتبه‌بندی تایمز یکی از مشهورترین نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی دانشگاه‌ها است که اولین بار در سال ۲۰۰۴ با همکاری تایمز و کیو اس تحت عنوان رتبه‌بندی “تایمز- کیو اس” و از سال ۲۰۱۰ به بعد با همکاری موسسه تامسون رویترز منتشر شد.

دکتر دهقانی با اشاره به اینکه در پایگاه رتبه بندی تایمز، در سال های ۲۰۱۲ الی ۲۰۱۴ از ایران تنها یک دانشگاه حضور داشت ،گفت: در سال ۲۰۲۱ شاهد حضور ۴۷ دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در جمع ۱۵۲۷ دانشگاه برتر جهان از ۹۳ کشور هستیم و این موضوع نوید بخش حرکت هر چه بیشتر دانشگاه‌های توانمند ایران در رتبه بندی‌های معتبر بین المللی است.

وی افزود: در رتبه بندی تایمز ۲۰۲۱، دانشگاه های علوم پزشکی کردستان، محقق اردبیلی، علوم پزشکی کرمان، اراک، حکیم سبزواری، لرستان، رازی کرمانشاه، تربیت معلم شهید رجائی و سیستان و بلوچستان که در سال گذشته در این رتبه بندی حضور نداشته اند، حضور یافته و دانشگاه های زنجان و بین المللی امام خمینی که سال گذشته در این رتبه بندی حضور داشته اند، امسال نتوانسته اند حضور داشته باشند.

متن خبر بر روی سایت وزارت علوم

روابط عمومی دانشگاه حکیم سبزواری کسب این افتخار بین المللی و دستاورد ارزنده را به جامعه دانشگاهی سبزوار تبریک عرض می نماید.