دانشگاه حکیم سبزواری در تازه‌ترین رتبه بندي دانشگاه های كشور از سوي پايگاه استنادي علوم جهان اسلام” ISC “با صعود دوازده پله‌ای رتبه ۲۹ را در بین دانشگاه‌های جامع کشور بدست آورد و بالاتر از ۱۱ دانشگاه جامع مرکز کشور قرار گرفت.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با اعلام این خبر اظهار کرد: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام هر ساله دانشگاه‌های کشور را بر اساس شاخص های مختلف بررسی می‌کند که جایگاه دانشگاه حکیم سبزواری دربین دانشگاه های جامع کشور در رتبه‌بندی سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ با دوازده پله صعود نسب به سال گذشته از رتبه ۴۱ به رتبه ۲۹ ارتقا پیدا کرده است.

دکتر زنگنه اسدی ادامه داد: در این رتبه‌بندی، معیارهای کلی در ارزیابی و رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در ۶ حوزه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری، بین‌المللی‌سازی، اثرگذاری اقتصادی و خدمات اجتماعی و زیرساخت و تسهیلات است.

وی افزود: اطلاعات موردنیاز به منظور رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی از سه طریق اطلاعات پژوهشی بر مبنای پایگاه‌های ملی و بین‌المللی، خوداظهاری دانشگاه‌ها از طریق تکمیل پرسشنامه الکترونیکی و اطلاعات آموزشی که از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اختیار گروه رتبه‌بندی قرار داده می‌شود، جمع‌آوری شده است.

لینک منبع خبر