رئیس شورای راهبردی انجمن های علمی دانشگاه حکیم سبزواری از درخشش دانشجویان این دانشگاه در نهمین جشنواره ملی حرکت انجمن های علمی خبر داد.

علی خیابانی در حاشیه  مراسم اختتامیه این جشنواره در گفتگویی تلفنی با روابط عمومی دانشگاه، گفت: ۲ مقام برتر کشور و ۲ عنوان شایسته تقدیر رهاورد حضور انجمن های علمی دانشگاه در نهمین جشنواره ملی حرکت بود.

خیابانی افزود: در مراسم اختتامیه این جشنواره غرفه ی هوشمند دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان غرفه ی برتر کشوری و موتور “تی وان” اختراع دانشجویان انجمن مکانیک به عنوان اختراع برتر جشنواره برگزیده شد، همچنین انجمن علمی زبان انگلیسی در حوزه آموزش و انجمن علمی فلسفه در حوزه فعالیت های ترویجی به عنوان انجمن شایسته تقدیر دانشگاه های کشور در نهمین جشنواره ملی حرکت انتخاب شدند.

وی  با اشاره به اینکه امسال و در این دوره جشنواره اولین غرفه هوشمند در تاریخ برگزاری جشنواره ملی حرکت توسط دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری طراحی و اجرا شد تصریح کرد: خلاقیت، به کارگیری امکانات روز دنیا در طراحی غرفه و مستند سازی فعالیت های صورت گرفت انجمن های علمی دانشگاه در یک سال اخیر سبب کسب این عناوین توسط دانشجویان دانشگاه  در نهمین دوره جشنواره حرکت شد.

وی ادامه داد: خلاقیت به کار رفته در طراحی غرفه ی دانشگاه مورد تقدیر دکتر سید ضیاء هاشمی معاون وزیر  علوم و تحقیقات و فن آوری و دکتر ایرجی، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم  و سایر بازدید کنندگان قرار گرفت به طوری که غرفه ی  دانشگاه حکیم سبزواری در رقابت نهایی  بدون هیچ حرف و حدیثی مقام برتر را در بین دانشگاه های کشور کسب کرد.

رئیس شورای راهبردی انجمن های علمی دانشگاه حکیم سبزواری تغییر تم غرفه از حالتی به حالت دیگر، جابجایی وسایل داخلی غرفه در صورت عدم اشغال فضای مکانی و تفاوت در طراحی معماری غرفه به نحوی که فضای داخلی و خارجی غرفه را از یکدیگر مجزا می نماید وهمچنین سیستم سخن گوی خودکار و هوشمند را که قابلیت گفتاربه سه زبان فارسی، انگلیسی و فرانسه را از  ویژگی های غرفه ی  هوشمند دانشگاه حکیم   عنوان کرد.

در ادامه طیبه مهرآبادی کارشناس امور کانون ها و انجمن های دانشگاه که خود سابقه برگزیده شدن به عنوان کارشناس برتر کشور در دوره های پیشین جشنواره حرکت را دارد با اشاره به افتخار آفرینی دانشجویان دانشگاه در نهمین جشنواره ملی حرکت به روابط عمومی دانشگاه گفت: این موفقیت حاصل نشد مگر با حمایت های مؤثر ریاست دانشگاه، معاون فرهنگی و اجتماعی  و مدیر فرهنگی دانشگاه که در طول یکسال گذشته با نگاه ویژه ای که به فعالیت های دانشجویی در دانشگاه داشتند زمینه درخشش دانشجویان در انجمن های علمی را هموار کردند.

گفتنی است نهمین جشنواره ملی دانشجویی حرکت با شعار “حرکت عملی در زمینه اقتصاد مقاومتی با بسترسازی شرکت های دانش بنیان” با شرکت بیش از ۲ هزار انجمن علمی دانشجویی از ۱۰۰ دانشگاه برتر و برگزیده کشور در حدود ۱۰۰ غرفه نمایشگاهی ۳ تا ۵ مهرماه به میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.