فناوران شرکت دانش بنیان سیمرغ الکترونیک اسرار مستقر در مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری موفق به ساخت دستگاه پدالی ضدعفونی کننده جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا شدند.

سجاد رضایی مدیر اجرایی شرکت دانش بنیان سیمرغ الکترونیک اسرار در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه گفت: این محصول با حذف تماس دست، تاثیر بسزایی در جلوگیری و انتشار بیماری کرونا دارد و علاوه بر آن فرآیند ضدعفونی‌کنندگی را تسریع می‌بخشد.

وی افزود: این دستگاه دارای یک پمپ قوی با عملکرد الکتریکی است که با فشار پا بر روی پدال دستگاه، محلول ضدعفونی‌کننده را روی دستان افراد اسپری می شود.

مهندس رضایی ادامه داد: مصرف پایین برق، صرفه جویی در مصرف مواد ضدعفونی کننده و نصب آسان و کم حجم بودن از جمله مزیت های این دستگاه است.

وی افزود: تمامی مراحل ساخت این دستگاه در شرکت دانش بنیان سیمرغ  اسرار، با کیفیت بالا و هزینه تمام شده مناسب صورت گرفته است.

مهندس رضایی با اشاره به بازگشایی ادارت و خطر شیوع کرونا افزود: از آنجایی که برای کنترل کرونا در مراجعه افراد به سازمان‌ها و نهاد‌ها نیاز به ضد عفونی کردن دست وجود دارد، از این دستگاه می توان در بیمارستان ها، ادارت و بانک ها، مساجد، مطب ها، مدارس، رستوران ها و … استفاده کرد.

مدیر اجرایی شرکت دانش بنیان سیمرغ الکترونیک اسرار با تاکید بر اینکه امکان تولید انبوه این دستگاه وجود دارد، ادامه داد:  در مرحله اول سفارش گیری، چندین دستگاه به سازمان نظام پزشکی و بیمارستان ها، دانشگاه حکیم سبزواری، چندین رستوران و موسسه خیریه ارائه شده است.

لازم به ذکر است متقاضیان خرید دستگاه، جهت هماهنگی و سفارش می توانند با شماره ۴۴۶۷۲۷۶۲_۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.