هشتمین نشست  شورای سیاستگذاری کنگره ی سربداران با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرماندار سبزوار، شهردار و اعضای ستاد برگزاری کنگره در محل فرمانداری سبزوار برگزار شد.

در این جلسه که با قرائت گزارشی از روند اجرایی از سوی دبیر کنگره همراه بود اعضای شورا با مطلوب ارزیابی کردن فعالیت های صورت گرفته، راهکارهای خود برای برگزاری هرچه بهتر همایش را بیان داشته و بر لزوم تسریع در فعالیت ها، تامین اعتبارات، تخصص گرایی و افزایش کیفیت اجرایی همایش تاکید نمودند.

 در ابتدای این جلسه احمد برادران، معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار ضمن خوشامدگویی به حضار، برگزاری کنگره سربداران را یکی از مهمترین رویدادهای علمی و فرهنگی سبزوار در سال جاری دانست و افزود:

بی شک برگزاری این کنگره فرصتی جهت نشان دادن توانمندی های شهرستان است و مجموعه شهرستان  از این فرصت پیش رو باید نهایت استفاده را ببرند.

فرماندار ویژه سبزوار افزود :

پیگیری ها و رایزنی های خوبی از طرف نمایندگان محترم مجلس به منظور شرفیابی اعضاء شورای سیاستگذاری کنگره به محضر مبارک مقام معظم رهبری و کسب طریق از معظم له و همچنین دریافت پیامی از ایشان جهت ارائه به کنگره در حال پیگیری است که امیدواریم این مهم محقق گردد. معاون استاندار خراسان رضوی  همچنین از حضور یکی از سران سه قوه در افتتاحیه این کنگره خبر داد.
در ادامه این نشست دکتر حدادنیا، دبیر کنگره سربداران و رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گزارشی از پیشرفت روند اجرایی این همایش بین المللی را برای حاضرین تشریح کرد و گفت:

خوشبختانه این کنگره مورد توجه و حمایت مسئولین و نهاد های بسیاری در سراسر کشور قرار گرفته همچنین پیام های بسیاری از مقامات کشوری به دبیرخانه کنگره رسیده است که خود نشان دهنده اهمیت این همایش علمی است و با توجه به انتشار گاهنامه خبری کنگره، تمامی این پیام ها در این گاهنامه منتشر خواهد شد، از طرفی در بخش همایش علمی تا کنون  فعالیت های بسیار ی صورت پذیرفته و دانشگاه های معتبر بسیاری در ایران آمادگی خود را جهت پشتیبانی و همراهی دانشگاه حکیم در بحث اجرای این همایش بین المللی به صورت کتبی اعلام کرده اند که این خود موفقیت بزرگی برای جامعه دانشگاهی شهرستان می باشد همچنین  فرایند داوری ها در حال انجام است و دریافت مقالات تا سی آبان ماه تمدید گردیده و تعداد مقالات رسیده به کنگره بالغ بر ۲۰۰ مقاله می باشد.

دکتر حدادنیا افزود: در بحث امور بین المللی مکاتبات بسیاری از سوی دانشگاه برای حضور شخصیت های علمی و دانشگاهی بین المللی در حال انجام است و تا کنون حضور شخصیت های برجسته ای از کشورهای فرانسه و مالزی جهت حضور در همایش قطعی شده، همچنین رایزنی های بسیار خوبی با دانشگاه های الازهر مصر، حلب سوریه و تاشکند در حال انجام است که نتایج مطلوبی در پی داشته است.

  

دبیر کنگره سربداران همچنین به بحث خبررسانی این همایش بین المللی اشاره کرد و گفت: در بحث خبری مصاحبه هایی با شخصیت های علمی و اجرایی سراسر کشور انجام گرفته که بر روی سایت کنگره منعکس شده که در رسانه های کشوری و شهرستانی بازتاب بسیار خوبی داشته است.

رئیس دانشگاه حکیم همچنین از رونمایی از تمبر سربداران همزمان با افتتاحیه کنگره سربداران در سبزوار خبر داد.

در ادامه محسنی ثانی عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی، کثرت علاقمندان و شرکت کنندگان در بخش علمی همایش را مایه خرسندی دانست و با اشاره به ظرفیت های گسترده ی علمی و فرهنگی شهرستان سبزوار ابراز امیدواری کرد که کنگره سربداران برنامه ای در جهت معرفی پتانسیل و ظرفیت های دیده نشده این دیار در سطح کشور باشد.

سپس رمضانعلی سبحانی فر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی  ضمن تشکر از  اقدامات صورت گرفته از سوی دانشگاه حکیم ابراز داشت:

آثار و نتایج بلندمدت این کنگره در افکار عمومی جامعه ایرانی باعث اعتلای شهرستان سبزوار در منطقه و کشور خواهد شد و به امید خدا این همایش منبع خیر و برکت برای دیار کهن سبزوار خواهد شد.