دکتر محمد تقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آیین افتتاح سالن مطالعه خیرساز دانشگاه حکیم سبزواری از تدوین سه ردیف مستقل در بودجه آموزش عالی برای خیرین توسط دولت خبر داد.    

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، دکتر نظرپور در این مراسم با اشاره به رویکرد وزارت علوم جهت استفاده از ظرفیت‌های خیرین در آموزش عالی گفت: دولت سه ردیف را در حوزه آموزش عالی برای خیرین اختصاص داده که این ردیف‌ها متناسب با نوع همکاری خیرین در سه محور عمرانی و تجهیز اماکن آموزشی، پژوهشی و آموزشی می‌باشد.
وی افزود: هم اکنون در کشور ۱۷ میلیون مترمربع فضاهای آموزشی وجود دارد که یک میلیون متر مربع این فضاها با مشارکت خیرین ساخته شده است.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با تاکید بر اینکه ظرفیت حضور خیرین بیش از این است، تصریح کرد: متاسفانه تاکنون نتوانستیم از ظرفیت خیرین در آموزش عالی حداکثر استفاده را ببریم و این اشکال از خود ما بوده است.
دکتر نظرپور با اشاره به قدم‌های خوبی که خیرین در آموزش و پرورش برداشته‌اند، افزود: باید بتوانیم تجربه خوبی را که خیرین در آموزش و پرورش رقم زدند در حوزه آموزش عالی نیز تکرار کنیم و از کمک و همراهی خیرین حداکثر استفاده را ببریم.


گفتنی است سالن مطالعه مرحوم شادروان حکمت شعار در خوابگاه بهار دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان پروژه وقف مشارکتی توسط کارگروه یاوران آموزشیار علمی آموزشی حیات طیبه احداث شده است.
این سالن مطالعه در زمینی به مساحت ۲۰۰ مترمربع در تیرماه سال ۱۳۹۸ با حضور دکتر مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان و دکتر ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان، مسئولان شهری و دانشگاه کلنگ‌زنی شده بود.
از فعالیت‌های گذشته کارگروه یاوران آموزشیار علمی آموزشی حیات طیبه در سبزوار می‌توان به تکمیل ساخت دانشکده فنی و حرفه‌ای بقیة‌الله در سال ۱۳۹۴ و ساخت و تکمیل دانشکده علوم قرآنی سبزوار اشاره کرد.