رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با تاکید بر اینکه به دنبال برندسازی دانشگاه هستیم، گفت: این برندسازی با بالابردن کیفیت آموزش و پژوهش حاصل می شود.

دکتر علی اصغر مولوی در سخنرانی خود در آیین ورودی نودانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری افزود: بی شک بالا بردن کیفیت آموزش و پژوهش و ارائه خدمات مطلوب تر به واسطه ی دارا بودن اساتید برجسته فعال، دانشجویان با انگیزه و خلاق و تقویت همکاری های بین المللی  محقق خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه حکیم سبزواری از نظر کیفیت آموزش و پژوهش وضعیت مطلوبی دارد، به خروجی های خوب آموزشی دانشگاه کرد و ادامه داد: قبولی بیش از۸۰۰دانشجوی دانشگاه در آزمون ارشد و کسب سه رتبه تک رقمی دراین آزمون، همچنین کسب چهار رتبه برتر المپیاد دانشجویی خود نشان دهنده این مهم است.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری دریافت بیش از ۳۰ گرنت بین المللی توسط اساتید دانشگاه از موسسات و دانشگاه های معتبر دنیا، دارا بودن دو محقق سرآمد الف بنیاد ملی نخبگان و ۱۶ محقق پسادکتری، کسب دو جایزه نخل آکادمیک توسط اساتید دانشگاه، انعقاد بیش از ۶۰ قرارداد ارتباط با صنعت و جامعه و اخذ ده بورس تحصیلی از دانشگاه پاریس ۱۳ را از جمله افتخاراتی که دانشگاه حکیم سبزواری در چندسال اخیر کسب کرده است، برشمرد.

دکتر مولوی عنوان کرد: در رنگینگ بین المللی وضعیت خوبی داریم و دوشادوش و همپای دانشگاه های خوارزمی سیستان و بلوچستان و اراک حرکت می کنیم.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با تاکید بر اینکه دانشگاه ها باید به سمت کارآفرینی حرکت کنند، به راه اندازی دوره های مهارت آموزی در دانشگاه اشاره کرد و افزود:  از همه شما دانشجویان جدیدالورود می خواهیم که خود را برای کارهای بزرگ آماده کنید و به صورت تک بعدی تنها به فکر درس خواندن نباشید بلکه مهارت کسب کنید و علم و تجربه را موازی با هم دیگر در زندگی به کار ببنید.