سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم با اشاره به اخذ مجوز راه اندازی پردیس علم و فناوری سبزوار گفت: راه اندازی این پردیس محور توسعه فناوری در غرب خراسان رضوی خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر امید رضایی‌فر صبح امروز در نشست با رئیس و اعضای شورای پژوهشی دانشگاه حکیم سبزواری با اعلام این مطلب، افزود: درگذشته اتصال بین دانشگاه و صنعت همیشه از زاویه صنایع پیشرفته دیده می شد اما امروزه پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و مراکز نوآوری به عنوان حلقه واسط این اتصال، تبیین تولید فناوری را برعهده دارند.

سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم با اشاره به برنامه های مختلف این معاونت در جهت توسعه زیست‌بوم فناوری در دانشگاه ها اظهار کرد: طرح دستیار فناوری از جمله برنامه های جدی این معاونت است که با حمایت مالی وزارت علوم و محوریت کارآموزی دانشجویان در شرکت‌های فناور در حال اجراست.

وی  با بیان اینکه سال گذشته بالغ بر ۲۴ هزار نفر در این طرح ثبت نام کردند، گفت: پس از بررسی ها ۲۲۰۰ نفر تایید و در شرکت های فناور مشغول به گذراندن دوره شدند که از این میان ۵۰۰ نفر پس از پایان دوره جذب حوزه های کاری و اشتغالی دانش بنیان شدند.

سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم با اشاره یه اجرای طرح ملی ترویج کارافرینی در دانشگاه ها، گفت: هدف از اجرای این طرح استعدادیابی در فضاهای دانشجویی است و در این طرح هر دانشجو می‌تواند از ۱۰ میلیون ریال برای کارآفرینی بهره‌مند شود.

دکتر رضایی فر با اشاره به اینکه نیاز داریم ظرفیت اساتید و دانشجویان در حوزه فناوری به صورت ویژه فعال شود، اظهار داشت: دانشگاه ها ایجاد مراکز نوآوری و فناوری در دانشکده ها را به صورت ویژه مورد توجه قرار دهند.

وی ادامه داد: راه اندازی مراکز نوآوری در دانشکده فرصت مناسبی است که دانشجویان را در کنار فعالیت های آموزشی با گفتمان و ادبیات فناوری آشنا کنیم.

.