دستگاه  درمان تعریق بیش از حد بدن در حاشیه هفتمین جشنواره دانشجویی حرکت در دانشگاه حکیم سبزواری رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دانشجوی مکاترونیک دانشگاه حکیم و طراح این دستگاه  در حاشیه رونمایی از این طرح گفت: این دستگاه جهت درمان بیماری “Hyperhidrosis “یا تعریق بیش از حد بدن طراحی شده است.photo_2016-05-18_11-42-48

فرزاد کریمی، با تشریح مشخصات فنی این طرح افزود: این دستگاه با تحریک غدد عرق در کف دست و کف پا و عمل یونیزاسیون پتاسیم و کلسیم باعث قطع شدن فرایند تعریق بیش از حد بدن می شود.

این دانشجوی مکاترونیک دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به اینکه منبع انرژی این دستگاه برق شهری است، تصریح کرد: استفاده از این دستگاه در طی مدت یک ماه سبب قطع تعریق بیش از اندازه بدن می شود.

وی با بیان اینکه بیماری Hyperhidrosis راه های درمان دیگری هم دارد، یادآور شد: درمان هایی مانند بوتاکس، تزریق ژل و داروها و طب سوزنی از جمله مواردی است که جهت درمان این بیماری استفاده می شود.

وی ادامه داد: البته برخی از این درمان ها عوارضی  را نیز در پی دارد و در برخی افراد دیگر نیز این درمان ها بی نتیجه است اما دستگاه ما روی اکثر افراد به صورت تضمینی این مشکل رو رفع می کند.

کریمی ادامه داد:  طراحی این دستگاه یکسال طول کشید و هزینه ای بالغ بر ۴میلیون ریال را شامل شد.

وی تشخیص خودکار حضور یا عدم حضور دست ها د دستگاه، سبک و  قابل حمل و نقل بودن و تنظیم ولتاژ دستگاه را از جمله مزیت های این دستگاه نسبت به مشابه خارجی آن برشمرد.

این دانشجوی دانشگاه حکیم با اشاره به اینکه در حال بهینه کردن طرح خود می باشد افزود:  در نمونه بهینه سازی شده خیلی از هزینه ها  پایین اورده شده و  پیش بینی می کینم این دستگاه با قیمت  زیر ۱۵۰ هزار تومان ب تولید انبوه برسد.