فراخوان عمومی دانشگاه حکیم سبزواری در خصوص پذیرش دانشجو هاي استعداد درخشان (بدون آزمون) در مقطع كارشناسي ارشد

دانشگاه حکیم سبزواری در راستای اجرای آیین نامه پذیرش دانشجویان استعداد درخشان ابلاغ شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور و آخرین اصلاحات آیین نامه مذکور، مبنی بر ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر ؛ اقدام به پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد (در رشته های اعلام شده) بدون شرکت در آزمون سراسری، برای نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ نموده است.

حتما قبل از ثبت نام آیین نامه را حتماً مطالعه نمایید.

الف: شرایط متقاضیان:

کلیه دانشجویان و دانش آموختگان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در صورتی که حائز شرایط ذیل باشند ، می توانند با اخذ پذیرش از این دانشگاه و بدون شرکت در آزمون سراسری دوره تحصیلات تکمیلی، ‌در رشته های موجود در این دانشگاه ادامه تحصیل نمایند . متقاضیان می بایست در خواست و مدارک خود را از ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ لغایت ۱۳۹۹۰۲/۳۱  در پایگاه اینترنتی دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه حکیم سبزواری به نشانی : https://www.hsu.ac.ir/talent ثبت نمایند .

 

 • احراز حداقل یکی از شرایط مندرج در بندهای ۱ یا ۲ یا ۳ یا ۴ الزامی است:
 1. دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی نیمسال اول و دوم سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵ که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم ( ۳/۴ ) واحد های درسی به لحاظ میانگین کل جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند
 2. دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی ۱۳۹۶که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود، جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان  باشند.
  • فرم گواهی معدل و ریز نمرات برای متقاضیانی که در شش نیمسال فارغ التحصیل می شوند باید تا پایان نیمسال پنجم و در مقایسه با ورودی های سال قبل همان رشته تکمیل گردد و مجدداً در شهریور ماه و پس از فارغ التحصیلی این فرم را تا پایان نیمسال ششم و در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال ورودی های سال گذشته همان رشته تکمیل و ارائه گردد.
 3. برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی کشور با ارایه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد
 4. چنانچه ۱۵ درصد برتر دانشجویان به دلیل انصراف و یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوط استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش در رشته ای تکمیل نشد دانشگاه می تواند از متقاضیان ۱۰ درصد بعدی (جزء ۲۵ درصد برتر) که صرفاً در مقطع کارشناسی در دانشگاه حکیم سبزواری تحصیل کرده باشند پذیرش نماید.

دیگر موارد مهم:

 • پذیرش در رشته تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.
 • دانشجویان دوره کارشناسی که حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی (و نهایتاً ۱۳۹۹/۰۶/۳۱) دانش‌آموخته شوند می توانند در این فراخوان تقاضا دهند.
 • دانش آموختگان ورودی بهمن ۹۴ به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال می توانند درخواست خود را ارائه نمایند.
 • تغییر رشته یا محل افراد پذیرفته شده بر اساس آیین نامه مجاز نیست.
 • دانشجویان مهمانی ، انتقالی یا تغییر رشته باید در مجموع دانشگاه اول و دوم در ۸ نیمسال فارغ التحصیل شوند. و تعیین رتبه با دانشجویان دانشگاهی انجام شود که دانشجو از آن دانشگاه مدرک دریافت نماید.
 • در خصوص دانشجویان تغییر رشته در صورت تایید معاونت آموزشی دانشگاه یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه می گردد.
 • دانش آموختگان کارشناسی ناپیوسته ، دوره های مجازی ، فراگیر پیام نور ، پذیدفته شدگان با سوابق تحصیلی ، مدرک حوزوی معادل مشمول این آیین نامه نمی باشند

 

مراحل و مدارک ثبت نام اینترنتی :

 

 • ثبت درخواست صرفا در پایگاه اینترنتی دفتر استعدادهای درخشان به نشانی Http://Www.Hsu.Ac.Ir/Talent صورت می پذیرد
 • تکمیل فرم گواهی معدل، تعداد واحد گذرانده شده و رتبه تا پایان نیمسال ششم با توجه به شرایط حاکم توسط خود شخص تکمیل و نیازی به مهر و امضاء دانشگاه نیست (لیکن برای پذیرش قطعی تا مهرماه این فرم باید کلیه متقاضیان باید اسکن نامه رسمی با سربرگ و مهر آن دانشگاه را بارگذاری نمایند )
 • اسکن صفحه نخست شناسنامه
 • اسکن کارت ملی
 • اسکن عکس(۴×۳) پرسنلی
 • اسکن ریز نمرات تا پایان نیمسال ششم
 • فیش واریزی به مبلغ ۵۰۰۰۰۰ ریال را به شماره حساب ۴۰۰۱۱۰۹۹۰۳۰۲۰۰۱۴ با شناسه پرداخت ۳۳۶۱۰۹۹۶۰۱۲۰۰۰۶۰۰۲۰۰۰۰۰۰۰۰۱۱۰۵( شماره شبا IR220100004001109903020014) به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه حکیم سبزواری نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی (قابل واریز از تمامی بانک ها و خودپردازها) جهت بررسی پرونده.

اعلام نتایج :

اسامی اولیه پذیرفته شدگان اوایل تیرماه ۱۳۹۹ از طریق وب سایت دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه حکیم سبزواری اعلام خواهد شد.

 

لینک ثبت نام استعداد درخشان کارشناسی ارشد