مراسم بزرگداشت هفته بسیج و یادبود شهدای امنیت با حضور قائم‌مقام سازمان بسیج اساتید كشور به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.

دکتر محمدرضا ابن الدین در این مراسم با تبریک هفته بسیج با تاکید بر اینکه بسیج به عنوان یک نهضت مردمی فاصله بین حکمرانی و مردم را هر روز کوتاه تر می کند، گفت: امروزه بسیج زبان گویای مردم است و بسیجیان مطالبه گر خواسته‌های مردمی و از طرفی کمک کننده و یاری دهنده حکمرانی دینی هستند.

قائم‌مقام سازمان بسیج اساتید كشور در سخنان خود با اشاره به حوادث اخیر افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی مبارزه علیه ارزش های انقلاب اسلامی آغاز شده است و این تهاجم روزی به شکل جنگ سخت و روزی به شکل جنگ نرم خود را نشان داده است.

دکتر ابن الدین با اشاره به درایت حضرت امام خامنه ای که از دهه ۷۰ شمسی خطر جنگ نرم و تهاجم فرهنگی را مطرح کردند، گفت: امروزه دشمن نگرش و باور های نسل جدید را هدف قرارداده و تلاش های مضاعفی را با رسانه های مهاجم خود شروع کرده است.

این استاد بسیجی افزود: هم اکنون۲۶۰ رسانه فارسی زبان شبانه‌روز اخبار و سناریوهایی برای بر علیه جمهوری اسلامی تولید می کند.

وی اظهار داشت: در ۵ سال گذشته با شکل‌گیری شبکه اینترنشنال عربی، عربستان سعودی خائن بلندگوی آمریکایی ها برای ایجاد این تهاجم فرهنگی در نسل جوان ما شده است.

قائم‌مقام سازمان بسیج اساتید ادامه داد: امروز پس از سی سال تهاجم گسترده فرهنگی، دشمن باورهای نسل زیر سی سال ما که نسل ” Z “نامیده می شوند را هدف قرار داده است و توانسته است تحت تاثیر ارتباطات جهانی باورهای برخی از این جوان ها را تغییر دهد.

وی با تاکید بر اینکه امروزه نسل” Z” در کشور ما هدف مستقیم تهاجم فرهنگی قرار گرفتند و گلوله تهاجم فرهنگی را خوردند، ابراز داشت: در زمان جنگ از دشمن پشت خاکریز ها گلوله می خوردیم و شهید می دادیم، اما امروزه گلوله از درون رسانه های مسموم غرب می آید و کسی که گلوله می خورد خوشحال است زیرا فکر می‌کند که دنیای جدیدی کشف کرده است و وارد دنیای جدیدی شده است.

قائم‌مقام سازمان بسیج اساتید اظهار داشت: متاسفانه باید گفت در شرایط کنونی و هجوم رسانه های غرب ارتباط ما با این نسل قطع شده و این جوانان به این باور رسیده است که منافع مردم برای حاکمیت مهم نیست و تا زمانی که این باور از بین نرود این جریان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها سال ۲۰۲۵ را سال سلطه اقتصادی برای خودشان و سال ۲۰۳۰ را سال سلطه فرهنگی برای خودشان تعریف کرده اند، گفت: در حوزه اقتصادی چین معارض بزرگی برای آمریکایی‌هاست و در حوزه فرهنگی اسلام و مخصوصاً جمهوری اسلامی معارض بزرگی برای رسیدن به اهداف آمریکاست .

دکتر ابن الدین با تاکید بر اینکه ما ارزش های دینی، اخلاقی، اعتقادی بالایی داریم که می‌تواند بر جهان حکومت کند، اظهار داشت: این ارزش ها هم اکنون در محاصره رسانه قرار گرفته و در همین راستا آمریکایی‌ها با استفاده از عوامل آموزش دیده خود هجوم فرهنگی به مدارس دانشگاه‌ها و قشر دانشگاهی آغاز کرده اند.

قائم‌مقام سازمان بسیج اساتید اظهار داشت: مواردی همچون تقاضای سلف مشترک به معنای قداست زدایی از جدایی محرم و نامحرم است، تقاضای خروج روحانیت و نهاد رهبری از دانشگاه ها به معنای سکولار کردن دانشگاه‌ها و تقاضا برای خروج بسیج از دانشگاه ها و معنای عبور از ارزش‌های انقلاب اسلامی در دانشگاه هاست و در فردایی دیگر تقاضای خوابگاه مشترک دختر و پسران در ادامه توطئه های دشمن خواهد بود.

دکتر ابن الدین افزود: سناریوی دشمن ایجاد جامعه پست مدرن در ایران است تا هم قدرت تسلط تفکر دینی در کشور را بشکنند و هم بتوانند ارزشهای سبک زندگی آمریکایی را برای ایرانیان دیکته کند

وی افزود: کسانی که در دانشگاه شعارهای رکیک را می‌دهند دنبال اثبات این حقیقت هستند که در دنیای پست مدرن، اخلاق جایی ندارد. من بعید می‌دانم این افراد در زندگی عادی این قدر کلمات رکیک را به کار ببرند بلکه این فحش‌ها را به عنوان ابزار مبارزه اعمال می‌کنند.

قائم‌مقام سازمان بسیج اساتید کشور با تاکید بر اینکه این حوادث دستاورد جریانی است که سی سال برای آن برنامه ریزی شده و امروزه با تمام ظرفیت ۳۰ ساله وارد میدان شدند، خاطرنشان کرد: باید کمر همت ببندیم و بلند شویم، هر کدام از ما رسالتی در خصوص مقابله با این تهاجم فرهنکی داریم و نمی توانیم منتظر حرکت دیگران باشیم.

دکتر ابن الدین اظهار داشت: واقعیت این است که ما امروزه قدرت مبارزه رسانه‌ای به اندازه رسانه های مهاجم به اسلام و انقلاب را نداریم اما فضای حقیقی را در دست داریم، فضاهایی مانند مدارس دانشگاه ها، مساجد، بیمارستان ها و غیره باید از این فضاها برای تببین دستاوردهای انقلاب استفاده کنیم .

وی گفت: خانواده ها هنوز هم تاثیر زیادی در مدیریت نسل ضد دارند و می توانند دسیسه ها و توطئه های دشمن را در خصوص این نسل از جوانان ما را خنثی کنند.

قائم‌مقام سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به مواردی که در حوادث اخیر برای جامعه روشن شد، گفت: از مزیت های حوادث این است که خط جریان های منافق و مومن مشخص شد و کسانی که به نام بسیج حاضر نیستند در جهاد تبیین شرکت کنند و رسالت خود به نظام اسلامی را ایفا کنند، شناخته شدند.

وی ادامه داد: از طرفی ریزش در بین بسیجی ها چه بسیج اساتید، چه بسیج دانشجویی و دانش آموزی و غیره نیز دیده شد، کسانی که ساکت شده اند، این ها طعمه جدید برای دشمن هستند .

قائم‌مقام سازمان بسیج اساتید کشور با تاکید بر اینکه در دوران مدیریت دولت های گذشته در توزیع عدالت اقتصادی ناکارآمد بوده ایم، اظهار داشت: فشار اقتصادی که به مردم وارد شده ثمره نگاه لیبرال دموکراسی حاکم بر دولت های گذشته بوده که امروز اثر خود را نشان می دهد.

این استاد دانشگاه با اشاره به نگاه های لیبرال در دولتهای گذشته گفت: افرادی در این دولت ها به دنبال جهانی شدن بودند و به همین دلیل هم آنها به دنبال آزاد سازی اینترنت بودند، ما برای حفظ ارزش های دینی و انقلابی خودمان باید ارتباط خودمان را با این جرثومه های فساد که درصدد تخریب باورهای نسل جوان ما و براندازی هستند قطع، و اینترنت مدیریت شده داشته باشیم.

قائم‌مقام سازمان بسیج اساتید کشور ما با جهانی شدن مخالفتی نداریم برای اینکه روزی که حضرت حجت (عج) ظهور می کند باید ارتباطات جهانی به هم نزدیک شده باشد، بلکه ما با جهانی سازی آمریکایی مخالفیم، با سلطه اقتصادی سیاسی و فرهنگی آمریکایی ها مخالفیم.

این استاد بسیجی ادامه داد: ما برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی به اینترنت بومی، محلی و شبکه داخلی نیازمندیم تا اطلاعات درست و نادرست و سره و ناسره تفکیک و مدیریت شود .

قائم‌مقام سازمان بسیج اساتید کشور خاطرنشان کرد: این انقلاب به حول قوه الهی ماندنی است و این بادهای موسمی و فصلی کوچکترین خدشه ای به روند انقلاب وارد نخواهند کرد و این انقلاب تا رسیدن به تمدن نوین اسلامی و ظهور حضرت حجت (عج) در ادامه حیات ایران اسلامی ادامه پیدا خواهد کرد.

در پایان این مراسم از اساتید بسیجی دانشگاه حکیم سبزواری با حضور قائم‌مقام سازمان بسیج اساتید کشور تقدیر شد.

اسامی اساتید بسیجی برتر جزو دو درصد دانشمندان جهان مورد تقدیر گرفته
۱.مهدی بقایری
۲.رضا طیبی
۳.مجتبی لزگی نظرگاه
۴.مهدی دیمی دشت بیاض

و اساتید بسیجی برتر پژوهشی سال ۱۴۰۰ مورد تقدیر قرار گرفته
۱.مرتصی رضایی
۲.احسان اسماعیل نژاد
۳. غلام عباس فلاح
۴.حمیدرضا عزت پور