بسم الله الرحمن الرحیم

ولا تحسبن الذین قتلوفی سبیل الله امواتا بل احیأ عند ربهم یرزقون ( آل عمران / ۱۶۹)

 

روز جمعه ۲۳ دی ماه سال ۱۳۹۸ حادثه ای هولناک و غم انگیز ترور مجاهد بزرگ ، سردار حاج قاسم سلیمانی بدست دشمنان قسم خورده ای اسلام همگان را شوکه کرد ، شهادت به دست بزرگترین طاغوت جهان ، پاداش ابرمردی بود که سالیان سال درکوها ودشت ها و کشورهای مختلف درپی جهاد و نبرد رو در رو با جبهه ای باطل بود و درتمام این مدت ها شهادت را جستجو میکرد .

بنابراین دومین سالروز شهادت پرافتخار سردار اسلام حاج قاسم سلیمانی و همراهان شان را خدمت کافه امت اسلام تسلیت و تهنیت عرضمیداریم .

از آنجاییکه انقلاب باشکوه اسلامی سال ۱۳۵۷ یک نقطه عطفی در تاریخ اسلام و ایران بود وهدف آن برپایی یک نظام اسلامی و تحقق عدالت جهانی و زمینه سازی ظهور ولی عصر( عج) می باشد تنها محصور دریک سرزمین خاصی باقی نماند بلکه ندای این انقلاب بزرگ ندای جهانی بود تحول عظیمی که درجهت تحقق نظام اسلامی در برابر نظام استکبار جهانی شکل گرفت .

وقتی صحبت از نظام اسلامی می شود لزوما به معنی تنها حکومت داری و مدیریت یک جامعه ای خاصی نیست بلکه مجموعه ای از سازکارهای است که درجهت تضغیف و مقابله با نظام استکبار جهانی و شبکه های صهیونیستی عرض وجود نموده است و دراین جهت نیز تلاش میکند و بدون شک پیروان آن نیز متعلق به یک ملت خاصی نیست به تعبیر حضرت امام خمینی ( رح) دراسلام مرزی وجود ندارد بنا براین سربازان مانند : حاج قاسم سلیمانی ، ابومهدی المهندس ، ابوحامد و … کسانی هستند که دست پروده  ای این نظام هستند .

امروز اگر حاج قاسم درمیان ما حضور فیزیکی ندارند اما فکر آنها وجود گسترده دارند و آرمانهای آنها بیشتر از پیش زنده است ، رزمندگان مقاومت و سربازان ولایت اگر رفتند بزرگترین هدیه ای را که همان مجاهدت و تلاش و مقاومت است را برای ما به ارمغان گذاشتند .

شهید حاج قاسم سلیمانی امروز فقط یک فرمانده نیست ، بلکه یک اسطوره بزرگ است ، او اسطوره ای مقاومت دربرابر ظلم و ظالم ،اسوه اخلاص وکاربی منت برای خداست ، اوسرمشق تلاش ، ساده زیستی ، شجاعت ، مجاهدت و خدمت گذاری به مردم و قهرمان مبارزه در راه آرمان های اسلام است .

رهبرمعظم انقلاب فرمود: این سردارشهید رابه چشم یک مکتب ، یک راه و یک مدرسه ای درس آموز نگاه کنیم .

آره : شهدای همچون قاسم سلیمانی در زمره ای بصیرترین افراد جامعه ای امروزند که بصیرت و عمل را درهم آمیختند وبا تشخیص درست موقعیت  درک صحیح شرایط زمانه در آزمون ولایت پذیری سربلند گشتند ، بنا براین :

مایان بعنوان نسل فرهیخته ای جامعه ی اسلامی از هرملیت و تباریکه هستیم ، رسالت تاریخی و مسؤلیت دینی وایمانی مان ایجاب میکند که راه و روش و سلوک آن بزرگ مردان تاریخ را درپیش داشته باشیم تا بتوانیم درجهت خدمت گذاری به مردم و ولایت پذیری و اطاعت از آن مسؤلیت مان را انجام داده باشیم .

 

گلعلی رمضانی، دانشجوی بین الملل دانشگاه حکیم سبزواری