شب شعر جاودانگی به مناسبات چهلمین روز درگذشت حمید سبزواری در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.
به گزینش روابط عمومی دانشگاه شب شعر جاودانگی به مناسبت چهلمین روز  درگذشت حمید سبزواری شاعر معاصر با حضور شماری از شاعران و نویسندگان برجسته کشور چهار شنبه شب در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در ابتداى این مراسم ضمن خوشامدگویی به حاضران گفت: امشب در این محفل گرد هم آمده ایم تا یادی کنیم از بزرگمردی که اگرچه امروز در میان ما نیست اما همواره یاد و نام او به نیکی در خاطره جمعی مردم این شهر و مردم ایران به یادگار خواهد ماند.
دکتر جواد حدادنیا افزود: حمید سبزواری پدر شعر انقلاب و مایه ی فخر سبزواریان و ایرانیان است.
وی ادامه داد: استاد سبزواری از پیشکسوتان شعر انقلاب اسلامی است که دوره های مختلف شکل گیری، پیروزی، دفاع مقدس و امروز انقلاب را به خوبی درک کرده بود.image
علیرضا غزوه از شاعران پیشکسوت در ادامه این محفل افزود: شعر استاد سبزواری دغدغه مند، پاک، دارای اخلاقیات و به دور از گرایش های مادی و نفسانی است، وی به خوبی با شعر دینی، فرهنگی و اجتماعی حوزه خراسان ارتباط داشت و دوران قبل از انقلاب به عنوان یک شاعر انقلابی مطرح بود.
وی ادامه داد: استاد سبزواری در دوران دفاع مقدس نیز در کنار رزمندگان اسلام بود، ماندگارترین و بهترین سرودها در حوزه های مختلف انقلاب اسلامی توسط استاد سبزواری سروده شده است.
مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات ایرانیان نیز در این مراسم گفت: سرودهای استاد سبزواری بیانگر حرکت انقلاب اسلامی است و به جرات می توان وی را احیاکننده سرودهای انقلابی در ادبیات انقلاب اسلامی دانست.
مهدی غزلی افزود: سرود های انقلابی استاد سبزواری در دل و جان مردم جای دارد و مهمترین دلیل پایداری این سرودها مردمی بودن و همخوانی آن با فرهنگ اصیل انقلاب اسلامی است.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی نیز در این مراسم گفت: یکی از ویژگیهایی استاد سبزواری استفاده از زبان طنز برای انتقاد و اعتراض به اقدامات رژیم گذشته بود.
محسن مومنی اظهارکرد: استاد سبزواری پس از وقوع کودتای ۲۸ مرداد زبان طنز را برای مبارزه به اقدامات رژیم برگزید که در بسیاری از نشریات و مجلات آن دوران می توان طنزهای منتسب به وی را دید.
وی ادامه داد: البته به موضوع طنز در زبان و ادبیات استاد سبزواری کمتر توجه شده که باید آثار وی در این حوزه نیز جمع آوری و به چاپ برسد.image
یکی از شاعران برجسته نیز در ادامه این مراسم گفت: استاد سبزواری در بین سایر شاعران پس از انقلاب اسلامی منحصر به فرد و دارای ویژگیهای خاص اخلاقی، دینی و انقلابی است.
استاد مصطفی محدثی خراسانی افزود: در اشعار وی می توان تمام آرمانها و محتوای انقلاب اسلامی اعم از مبارزه با استکبار و استبداد، یاری مستضعفان،حوادث عاشورا ،یاری رساندن به ملتهای مظلوم و لزوم دفاع از انقلاب اسلامی را مشاهده کرد،
فرزند مرحوم سبزواری نیز در حاشیه این مراسم به روابط عمومی دانشگاه گفت: آثار استاد سبزواری با همکاری سازمان بسیج هنرمندان به چاپ می رسد.
محسن ممتحنی افزود: آثار به چاپ نرسیده استاد سبزواری بسیار است و مدتها زمان می برد که جمع آوری و چاپ شود.
وی ادامه داد: با همراهی جمعی از شعرا و بزرگان حوزه شعر و ادب کتاب سوم استاد سبزواری اصلاح و ویراش شده که با اضافه شدن بخشی از آثار چاپ نشده، در قالب کتاب کلیات شعری به چاپ می رسد.