دکتر علی خاکی صدیق، با اشاره به تداوم آموزش‌های الکترونیک در دانشگاه‌ها گفت: بازگشایی دانشگاه‌ها منوط به تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا است.
بازگشایی دانشگاه‌ها؛ منوط به تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در برنامه تلویزیونی “پرسشگر” درباره جبران تعطیلی دانشگاه‌ها اظهار داشت: برخی از دانشگاه‌ها از طریق آموزش الکترونیکی این عقب افتادگی را جبران می‌کنند و ادامه کار به شرایط بستگی دارد.
وی تصریح کرد: تابع تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا هستیم و اگر طبق تصمیم این ستاد اجازه بازگشایی دانشگاه‌ها را داشته باشیم تغییری در اتمام ترم‌های دانشگاهی نداریم و در غیر این صورت آموزش‌های آنلاین تداوم دارد و تصمیم‌های لازم از نیمه فروردین اتخاذ می‌شود.
دکتر خاکی صدیق با اشاره به بستر‌های آموزش مجازی اظهار کرد: برخی دانشگاه‌ها که اغلب تازه تاسیس هستند زیرساخت لازم را ندارند؛ حدود ۲۰ درصد موفق به آموزش الکترونیکی شده‌اند، برخی دیگر از دانشگاه‌ها آموزش الکترونیکی نداشته‌اند، اما زیرساخت‌هایی داشته‌اند که طی این مدت تعطیلات آموزس الکترونیکی برای این مراکز تا ۷۰ درصد پیش رفته است. همچنین برخی از دانشگاه‌ها تجربه آموزش الکترونیک داشتند و مشکلی برای راهبری وجود نداشت.
معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به تشکیل کارگروهی برای آموزش الکترونیک گفت: دانشگاه‌هایی که مایل به آموزش الکترونیک هستند از طریق این کارگروه راهنمایی می‌شوند. همچنین موسساتی هم داریم که آموزش الکترونیکی داشتند و امکانات در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌دهند.