نشست خبری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه  در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، با روی کار آمدن مجلس یازدهم، نگاه‌ها به خانه ملت متمرکز شدند، به این دلیل که آحاد جامعه این مجلس را مجلسی در تراز انقلاب و جهادی قلمداد کردند، از این رو نمایندگان مجلس شورای اسلامی عزم خود را جزم کردند تا به دغدغه های و مطالبات ملت پاسخ  مثبت دهند و از هیچ تلاشی برای حل مشکلات ملت دریغ نکنند.

در همان ابتدای شکل‌گیری مجلس یازدهم برخی از نمایندگان به این فکر افتادند که باید برای حل مشکلات مردمی نظارت میدانی صورت گیرد تا اقداماتی که مقرر شده بود برای مناطق مختلف انجام شود، مورد بررسی و بازدید قرار گیرند و در همین راستا نقاط ضعف را به مقامات بالاتر منعکس کنند تا گره هایی از گره‌های مردم آن منطقه باز شود.

از این رو علی نیکزاد، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی که سابقه وزارت راه و شهرسازی را نیز در کارنامه خود دارد از بدو ورودش به مجلس شورای اسلامی دست به اقدامات نظارتی زد و در هر ماه چندین حوزه انتخابیه را هم سرکشی می‌کند تا در جریان ریز اقدامات در آن حوزه قرار گیرد.

ضمنا پس از بازدید و بررسی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در هر سفر، نشستی نیز با مدیران دستگاه‌های مربوطه برگزار می‌شود تا مصوباتی که صورت می‌پذیرد را بر عهده آن مسئول مربوطه قرار دهد ضمن اینکه تا حصول نتیجه نیز پیگیر این مصوبات است و نائب رئیس مجلس شورای اسلامی یکماه پس از سفر خود پیگیر مصوبات آن جلسه خواهد بود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در روز پنجشنبه ( ۴ دی ماه) نیز سفری را به استان خراسان رضوی، حوزه انتخابیه سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن داشته که در این سفر هم مصوباتی برای مدیران مربوطه آن استان داشتند تا مشکلات مطرح شده در آن نشست مرتفع شوند.

نیکزاد سبزوار

 

مصوبات به شرح ذیل است:

پیرو سفر نائب رئیس مجلس شورای اسلامی به حوزه انتخابیه سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن پس از بازدید از پروژه ها، جلسه جمع بندی با حضور نمایندگان محترم این حوزه انتخابیه، امام جمعه محترم شهرستان، معاون عمرانی استاندار و مدیران کل مربوطه و نمایندگان دستگاه های اجرایی در سطح ملی برگزار و مصوب شد:

الف) سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای:

جهت تکمیل و بهسازی پل کال شور واقع در جاده شامکانِ شهرستان ششتمد مقرر شد با توجه به عدم استقبال از پروژه در چند مناقصه اخیر، استاندری خراسان رضوی مجوز ترک تشریفات تا سقف ۳۶ میلیارد ریال را صادر و سازمان حمل و نقل جاده ای این پروژه را حداکثر تا شهریور سال ۱۴۰۰ به اتمام برساند.

جهت بهسازی جاده ربع شامات به سنگرد مقرر شد زیرسازی توسط استان انجام شود و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، روکش آسفالت را بر عهده گیرد.

جهت تکمیل جاده سلطان آباد به رحمت آباد به طول ۱۸ کیلومتر، تخصیص صد در صد به مبلغ ۴۲ میلیارد ریال انجام می شود تا ۵ کیلومتر اول، به صورت چهار خطه توسط اداره کل راه و شهرسازی استان زیرسازی شود. پس از اتمام زیرسازی، روکش آسفالت توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تامین اعتبار می گردد.

روکش آسفالت محور بردسکن به سبزوار به اعتبار صد میلیارد ریال توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام خواهد شد.

جهت ایجاد ارتباط بین استانهای خراسان شمالی و رضوی، زیرسازی راه دهنه شور به صفی آباد به طول ۴ کیلومتر توسط استان انجام خواهد شد و روکش آسفالت توسط سازمان راهداری ها انجام خواهد شد.

روکش آسفالت محور کاشک به برغمد به طول ۵ کیلومتر، توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام خواهد شد.

محور سبزوار به ششتمد به طول ۱۸ کیلومتر تعریض، و ۳۰ کیلومتراز جاده سبزوار، بردسکن، ششتمد توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای طی سال جاری و سال آینده روکش آسفالت خواهد شد.

باقیمانده تعریض محور جغتای به برغمد به طول چهار و نیم کیلومتر توسط استان انجام خواهد شد و روکش آسفالت توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام خواهد شد.

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای پیگیری لازم جهت استقرار اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در شهرستان داورزن را انجام داده و نتیجه پیگیری ها را تا بیست روز اعلام می نماید.

پروژه میدان کلاته عربِ حکم آباد حداکثر تا یک ماه توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تکمیل خواهد نمود.

جهت محور سلطان آباد به حکم آباد زیرسازی به طول ۵ کیلومتر توسط استان انجام خواهد شد. اعتبار این پروژه به صورت ۱۰۰درصد توسط استانداری پرداخت می شود و روکش آسفالت توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام خوهد شد.

ب)  شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشو و شرکت های ماهان و آتا:

جهت رفاه حال شهروندان محترم، حداکثر تا یک ماه، سه پرواز توسط هواپیمایی ماهان و دو پرواز توسط هواپیمایی آتا به مقصد سبزوار برقرار خواهد شد.

خودروی آتش نشانی فرودگاه سبزوار، حداکثر تا ۱۵ اسفند ماه در اختیار فرودگاه سبزوار قرار می گیرد.

ارتقای دستگاه ناوبری فرودگاه سبزوار حداکثر تا ۱۵ روز انجام می شود.

رفع مشکل چاله فرودگاه سبزوار تا پایان سال انجام خواهد شد.

ارتقای سیستم گرمایش و سرمایش فرودگاه سبزوار حداکثر تا پایان بهمن ماه انجام خواهد شد.

ج)شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل:

جهت تکمیل ایستگاه راه آهن سبزوار، صد درصد اعتبار این پروژه به مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال حداکثر تا ۲۰ اسفند تخصیص داده میشود. تا آخر سال ، پوشش و سفت کاری ایستگاه راه آهن توسط پیمانکار به اتمام می رسد و افزایش اعتبار این ردیف در لایجه بودجه سال ۱۴۰۰ توسط نمایندگان محترم این حوزه انتخابیه پیگیری خواهد شد.

جهت تکمیل محور سبزوار به اسفراین، جهت تکمیل ده کیلومتر، مبلغ صد میلیارد ریال تخصیص داده می شود. همچنین کارگاه دوم حداکثر تا یک ماه راه اندازی می گردد.

د) سازمان شهرداری ها و دهیاری ها:

کمک سه میلیارد ریالی از محل ماده ۵۸ به شهرداری سلطان آباد پرداخت می گردد.

یک دستگاه بیل مکانیکی حداکثر تا دهه فجر در اختیار شهرداری سلطان آباد قرار می گیرد.

یک دستگاه آتش نشانی حداکثر تا دهه فجر در اختیار شهرداری داورزن قرار می گیرد.

ه) شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور:

از محل اعتبارات تنش آبی شهرهای کشور، مبلغ پنجاه میلیارد ریال به شهرهای سبزوار و ششتمد و خوشاب تخصیص داده می شود.

از محل اعتبارات تنش فاضلاب، مبلغ پنجاه میلیارد ریال به شهر سبزوار تخصیص داده می شود.

جهت مجتمع آب رسانی زردکوهی و آبرسانی به سه روستا، مبلغ سی میلیارد ریال از محل اعتبارات تبصره ۶ تخصیص داده خواهد شد.

پیگیری لازم در مجلس شورای اسلامی جهت اصلاح تعرفه آب بها و یا تخصیص یک ردیف بودجه به منظور بازسازی و مرمت شبکه ها و مخازن فرسوده آبی شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، داورزن، ششتمد و خوشاب در بودجه سال آینده انجام شود.

و) سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران:

ایدرو سرمایه گذاری در حوزه ۵۰۰۰۰ تن لاستیک در سبزوار را بررسی و حداکثر تا ۱۵ روز نتیجه را به مجلس شورای اسلامی اعلام می نماید.

ایدرو در ۹ طرح و ایمیدرو در ۴ طرح در استان مشارکت خواهند کرد. این موضوع توسط مدیران این دو مجموعه پیگیری و نتیجه اعلام خواهد شد.

سایر:

جهت کمک به گلزار شهدای سبزوار، مبلغ ۲ میلیارد ریال توسط شرکت بازآفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی تخصیص داده میشود.

پیرو مذاکره تلفنی با وزیر محترم ارتباطات و معاون پارلمانی ایشان، وزارت ارتباطات پوشش کامل تلفن همراه را حداکثر تا ۱۵ اسفند ماه، در مسیر اصلی نیشابور به سبزوار ارتقا دهد.

دانشگاه حکیم سبزواری نامه ای به معاون پارلمانی وزارت علوم ارسال می نمایند تا پیرو مذاکره تلفنی، مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات متمرکز در اختیار وزیر محترم, جهت تکمیل آمفی تئاتر ۱۱۰۰ نفری، به این دانشگاه تخصیص داده شود.

احیاء ردیف اعتبار برای پروژه آمفی تئاتر دانشگاه حکیم سبزواری در بودجه ۱۴۰۰ ، توسط نمایندگان محترم پیگیری خواهد شد.

عدم ادغام دانشگاه فناوری نوین سبزوار و عدم حذف ردیف آن در بودجه، توسط نمایندگان محترم مجلس پیگیری خواهد شد.

با توجه به تاکید امام جمعه محترم، با توجه به خطر آبهای زیر سطحی و زیرزمینی و قنات های جاری در شهر سبزوار برای ابنیه تاریخی و … مقرر شد وزارت نیرو بررسی لازم را حداکثر تا یک ماه انجام و نتیجه را اعلام نماید.

پیگیری اضافه شدن جاده رودآب طرود، به ردیف بودجه احداث راه گرمسار-جندق در لایحه بودجه ۱۴۰۰ توسط نمایندگان محترم انجام شود.

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران, پیگیری لازم جهت افتتاح ایستگاه مسافربری راه آهن حکم آباد را تا پایان سال و یا حداکثر تا خرداد ۱۴۰۰ به افتتاح برساند.