به گزارش روابط عمومی دانشگاه حکیم سبزواری حجت الاسلام محمدرضا رضوان طلب، رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست با اشاره به اینکه اعضای هیات علمی عامل توسعه علمی کشور هستند، گفت: فرصت حضور جوانان در دانشگاه ها با توجه به نیاز کشور، باید بیش از گذشته فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه اعلام نیازها و جذب اعضای هیات علمی باید واقعی و بر مبنای نیاز باشد، تصریح کرد: برخی از اعلام نیازها یا عدم نیازها پیشوانه واقعی ندارند.

رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: فرایند اعلام نیاز و جذب هیات علمی بیشتر در اختیار خود دانشگاه ها است و دخالت هیات مرکزی در حد رعایت آیین وحدت رویه است.

وی گفت: میانگین توقف پرونده‌ها در مرکز جذب هیات علمی این وزارتخانه حدود یک ماه است که زمان قانونی آن ۴۵ روز می‌باشد و این مدت برای دانشگاه‌ها سه ماه در نظر گرفته شده که پرونده‌ها اغلب بیش از این مدت در دانشگاه‌ها معطل می‌ماند.

حجت الاسلام رضوان طلب با اشاره به اینکه دانشگاه حکیم سبزواری بر گردن مجموعه جذب اعضای هیات علمی حق بزرگی دارد، اظهار داشت: ایجاد سامانه جذب اعضای هیات علمی (نور رضوی) مرهون حمایت ها و کمک های دانشگاه حکیم سبزواری است.

گفتنی است دانشگاه‌های منطقه ۹ کشور شامل دانشگاه‌های استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان است.

لازم به یادآوری طرح «سامانه جامع جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه های سراسر کشور» در سال ۱۳۹۳ توسط «هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی» مطرح و طراحی و پیاده سازی  آن به دانشگاه حکیم سبزواری واگذار شد. 

این سامانه در شهریورماه ۹۴ با حضور قائم مقام وزیر، مسئولان و مدیران وزارت علوم، رئیس کمیسیون آموزش مجلس، رئیس و جمعی از مدیران دانشگاه های حکیم سبزواری و امام رضا(ع)،به بهره برداری رسید.