نشست هم اندیشی دکتر حدادنیا با دکتر بینش “معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار” و جمعی از مسئولین آموزش و پرورش ۹ آذر ماه در محل این اداره برگزار گردید.
معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار در ابتدای این نشست ضمن خیرمقدم به حاضرین، برگزاری کنگره سربداران در سبزوار را برنامه ای مهم دانست و از حمایت و همراهی اداره آموزش و پرورش در برگزاری این برنامه خبر داد.
در ادامه دکتر حدادنیا ضمن ارائه گزارشی از شکل گیری و سیر فعالیت های صورت گرفته و روند اجرایی این برنامه، عنوان کرد:

“پیگیری ها جهت برگزاری همایشی درباره نهضت شیعی سربداران از اواخر سال ۹۲ توسط نمایندگان محترم مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی آغاز شد و پس از  افتتاح دبیرخانه در تیرماه سال ۹۳ توسط دکتر جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کنگره نوک پیکان فعالیت های اجرایی و علمی کنگره به سمت دانشگاه حکیم سبزواری بود. “


دبیر کنگره سربداران ضمن اشاره به تاخیر در برگزاری کنگره تصریح کرد:

” در ابتدای شکل گیری کنگره سربداران، بنا بود این برنامه در سه بخش مجزا با عناوین همایش بین المللی علمی، جشنواره فرهنگ و ادب و جشنواره آیین و هنر توسط دانشگاه حکیم سبزواری، اداره ارشاد سبزوار و شهرداری سبزوار در اردیبهشت ۹۴ برگزار شود اما به دلیل عدم آمادگی این دو نهاد زمان برگزاری کنگره به آذرماه سال جاری موکول شد.”
وی با اشاره به ارسال پیام آیات عظام و شخصیت های سیاسی کشور به دبیرخانه و حمایت دانشگاه ها و نهادهای علمی و پژوهشی، یادآور شد: آیات عظام نوری همدانی، جوادی آملی و سبحانی به صورت جداگانه پیام هایی را برای کنگره ارسال کرده اند.


رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به وصول بالغ بر ۲۰۰ مقاله علمی به دبیرخانه این کنگره این مهم را یک رکورد علمی در سطح همایش ها و کنگره های شهرستان دانست.
دبیر کنگره همچنین ضمن استقبال از حمایت اداره آموزش و پرورش از برگزاری کنگره سربداران پیشنهاد داد،همزمان با برگزاری کنگره، زنگ سربداران در روز چهارشنبه ۲۵ آذرماه در مدارس شهرستان نواخته شود. ایشان همچنین پیشنهاد برگزاری مسابقه سراسری انشای دانش آموزی درباره تاریخ سربداران را در سطح شهرستان  مطرح کرد.
دکتر بینش گفت: گروه های پیشاهنگی و استقبال دانش آموزی شهرستان آمادگی حضور در فرودگاه و سالن های برگزاری همایش و استقبال از مهمانان کنگره را خواهند داشت.

وی در ادامه به پیگیری برنامه ای از طرف اداره آموزش و پرورش سبزوار جهت تهیه سرود ویژه سربداران اشاره کرد که این پیشنهاد مورد استقبال ویژه دبیر کنگره قرار گرفت که در صورت تایید توسط شورای سیاستگذاری کنگره، این سرود به برنامه های آیین برگزاری کنگره افزوده شود.