وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در دانشگاه حکیم سبزواری شرایط برای ایجاد پردیس علم و فناوری فراهم است که وزارت علوم با تقاضای این دانشگاه در خصوص راه‌اندازی این پردیس موافقت و مجوز آن را صادر می‌نماید.


دکتر محمدعلی زلفی‌گل شامگاه چهارشنبه، ۲۱ اریبهشت، در دانشگاه حکیم سبزواری در جمع خبرنگاران افزود: دانشگاه حکیم سبزواری از دانشگاه‌های در حال توسعه و پیشرفت است که ظرفیت‌های خوبی دارد.

وی اظهار کرد: در بازدید از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور دانشگاه حکیم سبزواری این باور در ما تقویت شد که احداث پارک علم و فناوری در سبزوار یک ضرورت است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با پیگیری مسئولان شهرستان سبزوار لازم است یک زمین ۱۰۰ هکتاری در اختیار پارک علم و فناوری قرار داده شود تا وزارت علوم مجوز تاسیس این پارک را صادر نماید.

دکتر زلفی‌گل گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان متناسب با میزان تولید و توانمندی خود و در راستای تولید و اشتغال‌زایی می‌توانند از تسهیلات صندوق‌های پژوهش و فناوری بهره‌مند شوند.

وی افزود: در مراکز استان‌ها صندوق پژوهش و فناوری فعال است که در کنار صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش‌بنیان برای توسعه فعالیت آن‌ها تسهیلات ارائه می‌کند.

وزیر علوم ادامه داد: هم‌اینک بیش از ۶۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور فعالیت دارد که با توجه به شعار سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی» تمهیداتی اندیشیده شده که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های وزارت علوم، بهداشت و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر وزارتخانه‌ها تلاش شود شرکت‌های دانش‌بنیان توسعه یابد.

وی گفت: هم‌اکنون ۲۵۰ مرکز رشد در وزارت علوم و ۴۹ پارک علوم و فناوری در کشور فعالیت دارد که بسترهای سخت و نرم‌افزاری و مناسب را برای زایش و رویش شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم می‌کنند.