کارگاه «مطالعات میان‌رشته‌ای» با تدریس دکتر احمد پاکتچی در دانشکده الهیات و معارف اسلامی  دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این کارگاه به همت مجمع استادان الهیات و ریاست دانشکده الهیات دانشگاه حکیم سبزواری در روز سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ در چهار بخش اختصاصی از ساعت ۸ تا ۱۸ در محل تالار اسرار دانشکده الهیات و با استقبال استادان دانشکده، دانشگاه و برخی پژوهشگران شهرستان و استان برگزار شد.

مدرس این کارگاه دکتر احمد پاکتچی عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام و از مشهورترین دین شناس، علم شناسان و زبان‌شناس ایران بود، دکتر پاکتچی هم اکنون مدیر گروه نشانه‌شناسی هنر در فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران است.
گفتنی است در این کارگاه دکتر احمد پاکتچی به تعریف، ماهیت، روشها، حوزه ها و موضوعات میان رشته ای در حوزه هایی از علوم و میان رشته هایی چون اقتصاد، جامعه شناسی، حقوق، فقه، زبان شناسی و ادبیات، تاریخ، روانشناسی، پزشکی، اخلاق و …. پرداخت. طرح موضوعات نظری و دیدگاه های صاحبنظران و علم شناسان مطرح سده های بیستم و بیست و یکم و پرداختن به برخی دیدگاه های مرتبط در حوزه های معرفت شناسی و فلسفه علم از دیگر بخش های مورد توجه وی بود.
 منبع خبر: وب سایت دانشکده الهیات و معارف اسلامی