دفتر امور کنسولی دانشجویان خارجی دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صبح امروز و با حضور دکتر علیزاده مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، دکتر علایی معاون امور کنسولی وزارت، معاون فرماندار ویژه سبزوار، رییس دانشگاه و مسولین شهری و دانشگاهی دفتر امور کنسولی دانشگاه حکیم سبزواری افتتاح شد. لازم به یادآوری است دانشگاه حکیم سبزواری جز نخستین دانشگاه های غیر مرکز استان است که مجوز راه اندازی دفتر امور کنسولی دانشجویان غیرایرانی را از وزارت علوم دریافت کرده است.

سبزوار- ایرنا- دفتر امور کنسولی دانشجویان خارجی دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز سه‌شنبه در سبزوار راه‌اندازی شد.

رییس دانشگاه حکیم سبزواری در این باره گفت: دفتر امور کنسولی این دانشگاه با هدف تسهیل در امور دانشجویان غیر ایرانی شامل صدور گذرنامه و روادید تحصیلی، مجوز اقامت، مهاجرت و تمدید اعتبار گذرنامه راه‌اندازی شده است.
دکتر علی اصغر مولوی افزود: ایجاد دفاتر امور کنسولی دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه‌ها در راستای سیاست‌های وزارت علوم مبنی بر تمرکز زدایی، مسوولیت سپاری و تفویض اختیار امور مربوط به این دانشجویان است.
وی ادامه داد: دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان دومین قطب دانشگاهی خراسان رضوی ظرفیت مناسبی برای جذب دانشجویان از کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق و کشورهای عربی منطقه دارد.
دکترمولوی با اشاره به تحصیل ۲۷۰ دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه حکیم سبزواری گفت: با ایجاد زیرساخت لازم و خدمات رفاهی و آموزشی توان جذب ۲ برابری این تعداد در این دانشگاه فراهم شده است.